LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Nākamais pašvaldības solis atkritumu apsaimniekošanas lietā

Jūnijā Ludzas novada pašvaldība izsūtīja fiziskajām un juridiskajām personām (ap 1000 personu) brīdinājumus par to, ka jānoslēdz atkritumu apsaimniekošanas līgumi. Kā skaidro Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes juriskonsulte T. Binovska, iedzīvotāji ir atsaukušies šim aicinājumam, tātad apzinās savu atbildību un pienākumu. Līgumi ir slēgti gan ar SIA Marss, gan ar SIA Ludzas apsaimniekotājs. Jāsaka, ka cilvēki ir atsaucīgi, nāk, skaidro, kāpēc tas nav agrāk izdarīts, ir daļa, kas nāk vai zvana, ja īpašumā neviens nedzīvo. Protams, bija arī neapmierinātība, taču tā ir tāda sākotnēja reakcija. Vēlāk visu var izrunāt un saprasties.

SIA Marss grāmatvede – kasiere G. Lībiņa stāsta: “Pirmos negatīvisma uzplūdus saņēmām mēs. Jūnijā nācās pat izstāvēt rindu, lai pie mums noslēgtu līgumu, arī cilvēki bija visai satraukušies. Gados vecāki centās ieskaidrot, ka viņiem atkritumu neesot, citi atklāti teica, ka izmet pilsētas konteineros vai ved uz laukiem.Bija arī tādi, kas, palikuši parādā citam atkritumu apsaimniekotājam, griezās pie mums, bet tādi tiek ātri izskaitļoti. Esam pretimnākoši, katram klientam varam rast risinājumu gan par konteinera lielumu, gan izvešanas biežumu. No brīža, kopš izsūtīti brīdinājumi, esam noslēguši pie 200 līgumiem.”

SIA Ludzas apsaimniekotājs atkritumu apsaimniekošanas iecirkņa priekšnieks J. Uļjanovs saka: “Tiešām cilvēki ar pārliecību skaidro, ka viņiem nav atkritumu, tomēr atrod sev pieņemamu apsaimniekošanas veidu un līgumu noslēdz. Pie mums ir noslēgti vairāk kā 80 līgumu, daļa, ap 70, ir nomaksājuši parādus un līgumus pagarinājuši.”

Tātad, darbs ir devis rezultātus, ļoti ceram, ka atkritumu apsaimniekošanas līgumus noslēgs arī tie, kas jebkādu iemeslu dēļ to vēl nav izdarījis. Nākamais pašvaldības solis – protokolu nodošana Administratīvajai komisijai, kas lems par soda piemērošanu.