LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

Nacionālās radio un televīzijas padomes un VB SIA “Latvijas Televīzija”

Nacionālā radio un televīzijas padome (Padome) un VB SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) var droši apgalvot, ka pāreja uz zemes apraidi ciparu formātā ir iegājusi finiša taisnē.

Un skatītājus, protams, interesē – kas un kādos termiņos notiks ar Latvijas sabiedrisko televīziju.

LTV jau pagājušā gada oktobrī parakstīja līgumu ar elektronisko sakaru komersantu Lattelecom, kas mūsu valstī nodrošinās jaunās, modernās tehnoloģiskās pārmaiņām un tādējādi

LTV 7 no šā gada 1.marta pilnībā pāries uz ciparu apraidi. Savukārt, LTV 1.kanāls analogo apraidi Rīgā un 70 km rādiusā ap Rīgu pārtrauks no 1.aprīļa, bet visā Latvijā – no 1.jūnija.

Viens no iemesliem, kāpēc tieši sabiedriskā televīzija to darīs ātrāk, protams, saistīts ar to, ka ciparu apraides izmaksas ir proporcionāli zemākas nekā analogās apraides izmaksas.

Padome 2010.gada 28.janvāra sēdē apstiprināja LTV finansējuma pārdali, lai nodrošinātu Latvijas Televīzijas analogo apraidi pārejas periodā līdz 1.jūnijam.

Par ciparu jeb digitālo televīziju ir runāts un diskutēts jau ilgāku laiku. Sabiedrības izpratne no šaubām un neziņas lēnām mainās par labu jaunām iespējām un kvalitātei, gluži tāpat, kā savulaik tas notika brīdī, kad melnbaltos ekrānus nomainīja krāsainie. Analogā televīzija ir tehnoloģiski novecojusi un progress šajā jomā – neizbēgams. Jāsaprot, ka ciparu apraides ieviešana nav valdības vai kāda uzņēmuma vēlme. Tas notiek saskaņā ar Eiropas Savienības likumdošanu, un Latvijā, tāpat kā pārējā Eiropā, pilnībā jāpāriet uz ciparu apraidi. Konkrēti, tas attiecas uz 27% Latvijas iedzīvotāju jeb 220 000 mājsaimniecību, kuras šobrīd skatās televīziju ar istabas, jumta vai kolektīvo antenu. Pārējiem iedzīvotājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas vai interneta pakalpojumus, nekas nemainās un pāreja uz apraidi ciparu formātā uz viņiem neattiecas.

coloring.cool