LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Clear
-4°C
 
A A A

Nāc atbalstīt savējos!- aicināja projekta vadītāji uz laukuma atklāšanu

Vēl rīta pusē laukuma projekta koordinatore Violu Andruščenko un JK Lietussargs vadītāja Tatjanu Juškāni māca šaubas, vai šodien ieplānotais laukuma atklāšanas pasākums Vecās spēles jaunā laukumā izdosies. Brīžiem smidzināja, brīžiem pamatīgi nolija.

Iepriekš pieteikušās bija 3 komandas, taču, neraugoties uz slapjdraņķi, jau brīdi pirms noteiktā laika pagalmā rosījās citu mikrorajonu puikas un gatavojās startam.

Un tā, par spīti lietum, cīnīties gatavas 5 komandas:

Pagalma saimnieki:

meiteņu komanda Cepumu pavēlnieces un Daugava- 2
Lietussargs – pagalms pretī 3.dārziņam,
Jautrie čempiņi – Martiši
8. rajons

Pirms starta uzrunājot klātesošos, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele īpaši uzsvēra un lūdza jauniešus rūpēties par iekārtotā laukuma saglabāšanu, tīrību tajā, nepieļaut postījumus, kā to esam pieredzējuši gan pludmalē, gan pilskalnā. Nevajag baidīties aizrādīt citam, ja redzat, ka tiek lauzts, demolēts, apzīmēts.

Sacensību tiesneši – JK “Lietussargs” dalībnieces Solvita Rimša, Ērika Maslinovska, Renāte Juškāne un Kristīne Cabule, ar sekunžu mērītāju prasmīgi darbojās Evija Lisovska.

Trīs veidu sacīkstēs vietas sadalījās šādi: basketbola soda metienos virsroku guva komanada 8 rajons, arī stafetē Vai tu vari šīs komandas puiši bija pirmie.

Stafetē Jautrie līkloči 1. vieta – Lietussargam, 2. vieta Jaunajiem čempiņiem.

Lietum un puišu konkurencei nepadevās arī meiteņu komanda Cepumu pavēlnieces, un ieguva 3. vietu.

Izmirkušas (šoreiz ne aiz sviedriem), bet godīgi cīnījušās, komandas saņēma arī balvas (bumbas, lecamauklas, šautriņas, dāvanu kartes), kas, ļoti ceram, godīgi tika sadalītas komandu dalībnieku starpā un būs noderīgas visa pagalma bērnu spēlēm.

Pasniedzot balvas, organizatori atzīmēja lielu dalībnieku aktivitāti, it sevišķi slavējot komandu 8. rajons. Viņi paziņoja, ka, ja pašvaldība vēl izstrādās jauniešu laukuma izveides projektu, tas noteikti būs rajonā “8. veikals”.

Mazie un lielie klātesošie dalījās iespaidos:

Juta: – Man ļoti patīk laukums, ir gan vieta paskraidīt, gan pasportot, bet gribētos vēl šūpoles.
Laine: – Man liels prieks, ka pie mums izveidoja šādu laukumu, tagad pagalmā būs redzama dzīvība, jautrība.
Arita: – Ļoti labi, ka izveidoja laukumiņu, manam dēlam tagad ir, kur pavadīt laiku.
Raimonds: – Forši, ka veido laukumus ne tikai maziem bērniem, bet arī jauniešiem. Šeit ir basketbola grozs un, es domāju, ka nāks trenēties arī no citiem laukumiem.
Inna: – Žēl, ka viss jauniešiem, maziem bērniem gribētos mājiņas, šūpoles un slīdkalniņus.
Iepriekš plānoto laukuma izvietojumu 18. Novembra 16 un Blaumaņa 13 māju pagalmā nācās mainīt, respektējot šī mikrorajona iedzīvotāju neapmierinātību un protestu jo visu pagalmu šķērso ielu apgaismojuma kabelis, kura pārnešana prasītu papildus finansējumu. Turklāt vairākiem iedzīvotājiem nepatika doma par jauniešu laukuma izveidi viņu pagalmā. Laukumam izvēlēta cita vieta – māju Stacijas 57 un Skolas 38 pagalmā.

Projekts “Jauniešu aktīvās atpūtas laukuma izveide Ludzas pilsētas Centra rajonā” Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2010. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Kopējais projekta budžets ir 3100 latu (3000 no IZM, 100 no Ludzas novada pašvaldības)

Konstrukcijas piegādāja un uzstādīja SIA “KSIL Baltic”

Laukuma pamatni sagatavoja SIA “Ludzas apsaimniekotājs”