LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Mūzikas pamatskolas audzēkņiem labi panākumi konkursos

Kā pastāstīja Ludzas novada Mūzikas skolas direktore Lolita Greitāne, skolas audzēkņu panākumi reģionālajos valsts, un starptautiskajos muzikālajos konkursos ir stabili gadu no gada. L. Greitāne atzīst: – Izmantojam gandrīz visas piedāvātās iespējas, lai audzēkņi varētu parādīt savas prasmes, gūtu uzstāšanās pieredzi. Protams, tas prasa papildu darbu, bet iegūtie rezultāti gandarī.

Mūzikas skolu dzīvē vissvarīgākie ir Nacionālā kultūras centra organizētie Valsts Mūzikas skolu konkursi, kas katrā izglītības programmā un notiek vienu reizi četros gados. Sportistu terminoloģijā runājot, mūsu audzēkņiem tie ir līdzvērtīgi Olimpiskajām spēlēm. Konkursa II kārtā ir obligāti jāpiedalās visām skolām. Skolas audzēkņu sasniegtie rezultāti ir viens no kritērijiem, pēc kuriem skolai tiek piešķirts valsts finansējums. Par panākumu tiek uzskatīta audzēkņu izvirzīšana dalībai III kārtā, bet vēl augstāk vērtējama godalgotā vieta kādā no šiem konkursiem. Šogad ir jau notikuši divi šādi konkursi: vokālistiem un pianistiem.

Valsts konkursu laureāti

14.februārī Rīgā Dombrovska Mūzikas un mākslas skolā notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Vokālā mūzika – Kora klase” konkursa III kārta. Konkursā piedalījās talantīgākie mūzikas skolu kora klases audzēkņi no visas Latvijas, kuri bija izgājuši reģionālo atlasi. Mūsu skolu Rīgā pārstāvēja divas kora klases audzēknes: Kamila Makarova (III grupa, pedagoģe Lolita Greitāne) un Kamilla Jepremjana (IV grupa, pedagoģe Evita Podoļeca). Kamila Makarova sīvā konkurencē savā grupā ieguva godpilno 2. vietu! Malacis!

17.februārī Rēzeknē notika Valsts konkursa II kārta izglītības programmā “Klavierspēle”. Tajā piedalījās audzēkņi no Latgales reģiona mūzikas skolām. Uz valsts konkursu tika izvirzīti divi Ludzas Mūzikas pamatskolas jaunie pianisti: Ņikita Afanasjevs (2.vieta, ped. Irina Kigitoviča) un Dženeta Gucāne (3.vieta, ped. Marina Marčenoka), kuri veiksmīgi startēja konkursa III kārtā Rīgā.

Sacenšas pūtēji

23.februārī norisinājās Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss “Naujene WIND 2017”. Konkursā bija vairāk nekā 150 dalībnieku no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas. Viņi sacentās flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, trombona, eifonijas, tubas spēlē. Ludzu pārstāvēja 5. kl. skolēns Ivars Ivulāns (trompetists), kurš ieguva godalgoto 3 vietu. Ivara skolotājs ir Romāns Seņkovs.

Latgales reģiona mūzikas skolu pūšaminstrumentu specialitātes konkursā klarnetiste Marta Molodavčenko, Arņa Krancāna audzēkne, ieguva 3.vietu.

Pirmo reizi – teorētisko priekšmetu konkurss Rēzeknē

8.februārī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā norisinājās Mūzikas teorētisko priekšmetu konkurss, kurā piedalījās 18 piekto un septīto klašu audzēkņi no 8 bērnu mūzikas skolām. Konkurss norisinājās 3 kategorijās: mūzikas fragmentu viktorīna, mūzikas fragmenta analīze pēc notīm un lasīšana no lapas. Ludzas skolu šajā konkursā pārstāvēja 7. klases audzēkne Kristiāna Kučāne (ped. Sandra Kučāne, Ineta Kotāne). Viņa 13 līdzvērtīgu audzēkņu konkurencē ieguva 3.vietu.

Kora klases audzēkņi – starp skanīgākajiem

12.janvārī Ludzas Mūzikas pamatskolas audzēkņi piedalījās “Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursā Daugavpilī”. 6. klases audzēkne Marta Petrovska (ped. A. Razumovska) ieguva I pakāpes diplomu, bet 6. klases audzēkne Ērika Strode (ped. A. Razumovska) ieguva III pakāpes diplomu. Savukārt meiteņu duets Kamilla Jepremjana un Agnese Mašņikova (ped. Lolita Greitāne) ieguva I pakāpes diplomu.

Visos jauno izpildītāju konkursos svarīga loma ir koncertmeistariem. Paldies Ingai Afanasjevi, Irinai Kigitovičai, Marinai Marčenokai un Ērikai Piterānei!

Mūsdienu dejas konkursā – otrie!

Februāra sākumā Rēzeknes koncertzālē “Gors” notika Latgalē vērienīgākais mūsdienu dejas konkurss “Dance parade”. Piedalījās ap 1000 dejotāju vecumā no 5 līdz 35 gadiem. Ludzas Mūzikas skolas deju klases grupa (7 – 9 gadi) ar skolotājas Oksanas Štrauhas deju “Kristāla lietus” ieguva II vietu.

Ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 17:15 bērni, kas gatavojas uzsākt mācības nākamajā gadā, un viņu vecāki, tiek aicināti uz mūzikas skolas prezentācijas koncertu “Iepazīsti skolu!”

Uz tikšanos!

Vanda Žulina,

korespondente

Foto: Ludzas Mūzikas skolas deju klases jaunākā grupa

coloring.cool