LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Muzejs aicina apskatīt Vēstures ekspozīciju

Iepriekšējā muzeja Vēstures ekspozīcija bija izveidota 20.gs. 1969.g. (plāna autors – zinātniskais līdzstrādnieks Antons Rutkovskis, māksliniece – Konstance Valeniece). 30 gadu laikā tā bija morāli un estētiski novecojusi, jo viss mainās – attīstās. 2003. gadā tā tika demontēta. Līdz ar to, kā viens no prioritāriem uzdevumiem zinātniskajā darbā, tika nolemts izveidot un atklāt jaunu mūsdienīgu Vēstures ekspozīciju, kura kalpotu vairākus desmitus gadu.

2004. gadā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika uzsākts darbs pie jaunas Vēstures ekspozīcijas izveidošanas. Notika krājuma materiālu apzināšana, uzsākta ekspozīcijas koncepcijas un plāna izstrāde.

2005. gadā VKKF Kultūras programmā Nacionālas nozīmes projekti akreditētajos muzejos tika iesniegti un atbalstīti divi projekti “Akmens laikmets Ludzas novadā”. Projektu rezultātā tika izveidots Akmens laikmeta apmetnes makets, pavards ēdiena gatavošanai un sienas gleznojums, kā arī iegādātas trīs vitrīnas eksponātu izvietošanai. 2006. gadā VKKF Kultūras programmā Nacionālas nozīmes projekti akreditētajos muzejos tika iesniegts un atbalstīts projekts “Senie latgaļi”. Rezultātā tika iegādātas piecas vitrīnas.

2007. gadā par pašvaldības līdzekļiem iegādātas piecas vitrīnas par kopējo summu 2133.00 Ls, veikts telpas remonts, kā arī par pašvaldības līdzekļiem iegādāts arheoloģiskais sievietes 11.gs. rekonstruēts tautastērps. 2008. Latgales Kultūras programmā iesniegts projekts “Viduslaiki Ludzas novadā” – izveidota Livonijas ordeņa pils sienu imitācija, kā atraktīvais moments – izveidots bruņinieka tēls.

2009.gada sākumā Latgales Kultūras programmā tika iesniegts projekts “Senie latgaļi Ludzas novadā”. Jau ir zināms konkursa rezultāti. Ludzas muzejam tika piešķirti 500,00Ls arheoloģiskā vīrieša tautastērpa iegādei Vēstures ekspozīcijai. Vēstures ekspozīcijas izveidošanai kopā tikai piesaistīti 7701.00 Ls. Laipni lūdzam apskatīt Vēstures ekspozīciju!

coloring.cool