LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Partly cloudy
-25°C
 
A A A

Mūsu pilsētas nezūdošās vērtības – interesantā izstādē

Senioru_izstade_Ludza_2016_V_Zulina (3)Sestdien Ludzas galvenajā bibliotēkā tika atklāta interesanta izstāde „Ludzas atspulgi gleznās un fotogrāfijās”. Tie ir gleznojumi uz zīda. Autores nav profesionālas mākslinieces, bet mūsu pensionāru biedrības „Līdzdalībai nav vecuma dalībnieces”. Ideja radās, realizējot projektu „Dzīvo līdzi, dzīvo labi Ludzā”. Tapušas 16 gleznas. Izstādē skatāmas 11.

Senioru_izstade_Ludza_2016_V_Zulina (4)Kā pastāstīja Marika Čerņavska, interesantās ieceres autore, šais darbos ir atklātas Ludzas vērtības, mūsu pilsētas nezūdošie dārgakmeņi.  Pēc tam, kad bija tapušas gleznas, sākās ne mazāk radošs posms —  tika meklēti dzejoļi, atmiņu stāsti par attēlotajiem objektiem, pētīta vēsture, dzejas autoru personība. Rezultātā izstādei ir divas daļas: ne tikai gleznas, bet arī interesanta pilsētas vēstures un personību mozaīka.  Fotogrāfiju autors – Edmunds Kadakovskis.

Senioru_izstade_Ludza_2016_V_Zulina (2)Apbrīnojamas ir mūsu aktīvās seniores, kuras atklāj sevī aizvien jaunus talantus. Šoreiz – zīda apgleznošanu. Šīs iemaņas apgūtas skolotājas Natālijas Losānes vadībā.

Izstādes tapšanā iesaistījās bibliotēkas darbinieces, ar materiāliem palīdzēja muzejs. Rezultāts būs saistošs daudziem. Ienāciet bibliotēkā! Jūs gūsiet pozitīvas emocijas un arī jaunu informāciju.

Vanda Žulina

coloring.cool