LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Partly cloudy
16°C
 
A A A

Mūsu jauno mākslinieku lauku ainavas gūst starptautisku atzinību

I Starptautiskajā Vizuālās mākslas konkursā “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” J. Soikāna Ludzas mākslas skolas 3. klases audzēkne Aļona Kuzņecova ieguva II vietu, klasesbiedrenes Annija Jezupova  un Sabīne Zatlere (skolotājas Ineta Zvonņikova, Iveta Ladusāne) – konkursa žūrijas ATZINĪBAS . Pavisam konkursā piedalījās 635 darbi no 79 Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas skolām. Četrās darbu tehnikās un četrās vecumu grupās kopā tika piešķirtas 118 godalgotas vietas, kā arī atzinības un veicināšanas balvas no Ģ. Eliasa vēstures un mākslas muzeja, Jelgavas novada pašvaldības un SIA “Laflora”.

J. Soikāna Ludzas mākslas skolas direktores vietniece mācību un metodiskajā darbā Ineta Zvonņikova informē:

No mūsu skolas konkursam tika iesniegti 9 radošie darbi: gan glezniecības, gan grafikas tehnikās. Uz konkursu varēja sūtīt ierobežotu darbu skaitu, nācās izvēlēties no labākajiem labākos, jo visi 3. klases audzēkņi veica gleznošanas nodarbības uzdevumu “Ainava”. Darbi sanāca ļoti skaisti, tāpēc paldies visiem, kas radoši strādāja: Mārim Bļudnikam, Danielam Drozdeckim, Laurai Jupatovai, Loretai Lisovskai, Liānai Ļaļikai, Patrikam Silkānam, Danielai Zvonņikovai, Rūdolfam Gabranovam, Danielai Kigitovičai, Loretai Leščinskai, Evitai un Ivim Mikāniem, Glorijai Sokarei, Loriannai Sproģei. Un paldies arī 4. klases audzēknei Katrīnai Andersonei.

Aļona Kuzņecova (9 g.) “Agrais pavasaris”

Annija Jezupova  (9 g.) “Lauku sēta vakarā”

Sabīne Zatlere (9 g.) “Purvainā pavasara ainava”

Par konkursu

I Starptautisko Vizuālās mākslas konkursu “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” izsludināja Jelgavas Novada Mūzikas un mākslas skola. Katrai paaudzei ir savi uzdevumi kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Viens no izcilām personībām Latvijas 20. gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass – spožs, gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Atzīmējot mākslinieka 130 gadu jubileju, tika uzsākta tradīcija rīkot vizuālās mākslas konkursu par Ģ.Eliasa balvu. Konkursa tēma ik gadu būs saistīta ar latviešu mākslinieka daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem. Šī gada tēma bija “Latvijas lauku ainava”.

Sagatavoja

Svetlana Rimša,

pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool