LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly cloudy
-16°C
 
A A A

Mūsu folkloras kolektīvi piedalās starptautiskā festivālā

Trīs Ludzas novada folkloras kopas piedalījās XIX Starptautiskais Masku tradīciju festivālā Kārsavā, kas norisinājās 10. un 11. februārī.

Isnaudas TN folkloras kopa “Isnauda” veidoja tematiskas maskas un uzvedumu par tēmu “Zīmyssvātku šutku gradzis”; Nirzas TN etnogrāfiskais ansamblis “Raipole” – “Čigānos iešana”; Ludzas TN folkloras kopa “Dzeipori” – “Čigāni Ziemassvētku laikā”.

Festivālā piedalījās 24 masku grupas no  dažādām Latvijas pilsētām un kaimiņi no Lietuvas un Igaunijas.

Festivāla pirmajā dienā Kārsavas pagastos norisinājās masku gājieni, bet Kārsava Kultūras namā – kopējs saiets un individuālo masku skate. 11. februārī no Kārsavas KN, kur pirms tam bija organizēta domnīca par maskošanās tradīcijām, iespaidīgs masku gājiens virzījās uz “Krosta” estrādi, kur notika Aizgavēņa un Meteņdienas svinēšana.

Starptautiskie masku tradīciju festivāli Latvijā notiek kopš 1999.gada ik gadu dažādās vietās un novados.

Šogad festivālu rīkoja Latvijas folkloras biedrība sadarbībā ar Kārsavas novada pašvaldību.   

coloring.cool