LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny with showers
21°C
 
A A A

Mūsējie karnevāla gājienā “Gribu iet uz bibliotēku”

screen-shot-2014-09-05-at-100008-449323288.septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās karnevāla gājiens bērniem „Gribu iet uz bibliotēku!”, ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un nodibinājums „Rīga 2014”. Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas.

IMG_8309Ludzas reģionu karnevālā pārstāvēja 43 dalībnieki no Ludzas, Ciblas, Pildas, Kārsavas un Pušmucovas. Pasākumā bērni demonstrēja pašdarinātās maskas no mīļākajām grāmatām. Sprīdītis, Meža Mātes, raganas, lāči, feja, princeses, kaķi, peles, pirāti, indiāņu meitenes, Karlsons, Buratīno, mārīte, tīģeris, krauklis, taurenis, mušmiere, Malvīne, Pepija, Kalle Blumkvists un Vinnijs Pūks draiskā Velniņa vadībā devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili, lai cīnītos ar melnajiem kraukļiem. Cīņa bija tikai tad galā, kad pasaku varoņi melnos kraukļus pārkrāsoja baltajos.

IMG_8321Septiņu bibliotēkas gudro vadībā katra Latvijas novada bērniem tika dota iespēja iepazīt Gaismas pili, piedalīties radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs. Tāpat tika piedāvāta interesanta iespēja nofotografēties un saņemt uzreiz bildi. Šī nodarbe visiem ļoti patika un pie FoBo kabīnes veidojās ļoti gara rinda.

Pasākumā tikaprezentēta arī grāmata „Atmodināt Saulcerīti”, kas ir LNB un nodibinājuma „Rīga 2014” projekta „Gribu iet uz bibliotēku!” saistīta daļa. Izdevumā apkopoti LNB Bērnu literatūras centra rīkotā domrakstu konkursa bērniem 72 oriģinālākie rakstu darbi ar jaunradītām leģendām par Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu un citiem Raiņa lugas „Zelta zirgs” tēliem. Grāmatā ir publicēti arī Ludzas skolēnu: Roberta Žeikara, Alises Čepules, Ata Kalvīša, un Laines Viktorijas Tihovskas darbi.IMG_8392

Bērni atstāja savus autogrāfus uz grāmatas, kas tika uzdāvināta Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam.

Pasākuma noslēgumā ar īpašu koncertu bērnus priecēja Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris.

Karnevāla dalībnieki dāvanā saņēma nelielu cienastu un grāmatu “Kā atmodināt Saulcerīti”

 

coloring.cool