LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
15°C
 
A A A

Moderna, mobila, interaktīva aparatūra dabaszinību apguvei

Ludzas 2. vidusskola ir saņēmusi ilgi gaidīto projekta “Materiāli tehniskās bāzes pilnveide kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei Ludzas 2. vidusskolā aprīkojumu.

Skolotāji ir gandarīti par projektā pieteiktajiem mācību līdzekļiem, kas ir inovatīvi, tāpēc arī skolotājiem pašiem būs jāatsvaidzina zināšanas un jāapgūst jaunas iemaņas. Saņemti četri komplekti – digitāla informācijas apstrādes sistēma matemātikas skolotājiem ar interaktīvu tehnisku risinājumu un datu kameru; digitāla informācijas apstrādes sistēma fizikas skolotājiem ar demonstrācijas sensoriem, ar interaktīvo tehnoloģiju risinājumu un datu kameru; digitāla informācijas apstrādes sistēma ķīmijas skolotājiem ar demonstrācijas sensoriem, projektoru ar ekrānu un datu kameru; digitāla informācijas sistēma bioloģijas skolotājiem ar demonstrācijas digitālo mikroskopu, interaktīvo tehnoloģiju risinājumu un datu kameru. Digitālais informācijas apstrādes komplekts 20 darba vietām ar sensoriem, centrālo mezglu, bezvadu pieslēgumu ļaus būt mobiliem, pārvietot portatīvos datorus un strādāt ar tiem jebkurā vietā skolā.

Skolotāji ļoti cer, ka mācoties šādā veidā, dabaszinātnes kļūs skolēniem daudz saistošākas. Spēles, puzles, video klipi, uzdevumi, eksperimenti – tas viss skolniekiem ļoti patīk un uztrenē viņa uztveri. Skolotājiem gatavošanos stundām tas neatvieglo, iespējams, pat sarežģī, jo izstrādāt interaktīvu materiālu ir ļoti darbietilpīgs process. Jāiegulda papildus darbs, taču vēlāk mācību process kļūst vieglāks gan skolotājam, gan arī interesantāks pašiem skolniekiem.

Iekārtas skolai piegādāja firma SIA GT- 19. Savukārt laboratorijas iekārtu un mērtehnikas firma SIA Adrona 27. oktobrī piedāvās skolotājiem apmācības darbā ar spektrofotometru un pH metru.

coloring.cool