LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Mītiņš Ludzas ebreju geto upuru piemiņai

Šī gada 20. augustā (kā katru trešo augusta svētdienu) pie Ludzas pieminekļa ebreju geto upuru piemiņai Mazā Ludzas ezera krastā notika mītiņš. Pirms 76 gadiem Ludzas geto tika nogalināti ap 1200 ebreju tautības cilvēku. Tie pārsvarā bija veci cilvēki, sievietes un bērni. Šie cilvēki tika nogalināti viņu tautības dēļ.  

Mītiņā piedalījās Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece J. Kušča, domes deputāti, novada iedzīvotāji, bojā gājušo radinieki, bijušie kaimiņi, klasesbiedri, paziņas, ciemiņi no dažādām Latvijas pilsētām un ārvalstīm. Šis pasākums pulcēja tos, kas nav vienaldzīgi pret Holokaustu un ir pret antisemītismu.  Jevgenija Kušča savā runā atzīmēja nepieciešamību atcerēties vēstures stundas, lai neatkārtotos genocīds pret tautībām. Hasja Sandlere aicināja kritiski novērtēt notiekošo tolaik. Mirušo atmiņai tika veltīts  klusuma brīdis, pēc kura tika guldīti ziedi uz piemiņas zīmes.

Mītiņa turpinājums notika Ciblas novada Poguļankas mežā, kur 1941. gada augustā tika nošauti ebreji. Masu kapu vietā tika iededzinātas sveces, uzliktas puķes bojā gājušo piemiņai.

Ludzas ebreju biedrības pārstāvji pateicas Ludzas un Ciblas novada pašvaldībām par palīdzību mītiņa organizēšanai, kā arī piemiņas vietu uzturēšanu.

Inese Vorza,

Ludzas ebreju biedrība

Edgara Vorzas foto

coloring.cool