LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Partly cloudy
9°C
 
A A A

Metens nāca pār kalniņu…

_MG_904712. februārī Ludzas Novadpētniecības muzeja kolektīvs kopā ar Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņiem un viņu skolotājiem rīkoja pavasara gaidīšanas svētkus.

Ar jautrām un skaļām izdarībām, skandējot Meteņdienas tautasdziesmas un ticējumus, tika dzīta prom bargā ziema. Tā kā jau izsenis mūsu senči šo dienu ir veltījuši svētku svinēšanai un paredzējuši dažādas neveiksmes un likstas tiem, kuri Meteņdienā pievērsīsies nopietnu darbu darīšanai, nu tad arī mēs kopā ar ķekatniekiem, kā jau īstos Meteņos pienākas, bridām pa sniega kupenām, bruņojušies ar pīlādža zariem, baidījām kurmjus prom no muzeja pļavas, gājām jautās rotaļās un, lai nodrošinātu labu kāpostu ražu, vēlām lielas sniega bumbas. Un, lai lietuvēns netraucētu skolēniem labi un centīgi mācīties, tas ar skaļiem saucieniem tika aizdzīts prom, kurš, ne pa jokam pārbijies, meta bērniem konfektes un mēģināja viņus apliet ar ūdeni. Viesmīlīgā nama saimniece cienāja savus Meteņdienas viesus ar pankūkām un zāļu tēju.

Vēlot sev un saviem tuvākajiem veiksmīgu turpmāko gadu, visas pagājušā gada bēdas tika sadedzinātas ugunskurā, un nu priecīgu prātu un gaišu sirdi gaidīsim pavasara atnākšanu.

 

Aina Loseviča,

 izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

_MG_9094 _MG_9148

coloring.cool