LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Mēs varam palīdzēt!

Laika rats, šķiet, griežas aizvien ātrāk. Jau atkal tuvojas Ziemassvētki, kas dod mums jaunas cerības par gaismas uzvaru, par labo domu un darbu spēku. Ik gadus šai laikā notiek desmitiem labdarības akciju, kas rosina palīdzēt, uzturēt cerību, pasniegt roku kādam, kuram šobrīd vajag mūsu atbalstu. Katra šāda akcija liek mums aizdomāties par to, cik trausla ir mūsu veselība, cik pēkšņi un negaidīti liktenis var izmainīt mūsu dzīvi. No šiem pārbaudījumiem neviens neesam pasargāts, tāpēc atsauksimies aicinājumam. Nav tik svarīga ziedojuma summa, daudz būtiskāka ir vēlēšanās  palīdzēt.

Ludzas Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Ludza TV un Sarkanā Krusta Ludzas komiteju jau otru gadu rīko labdarības akciju „Dosim cerību!” Pagājušajā gadā visi kopā palīdzējām mazā ludzānieša Kirila ģimenei: par saziedoto naudu Kirila māmiņa varēja visu gadu vest zēnu uz masāžām un fizioterapijas nodarbībām Ludzas medicīnas centrā. Savukārt raipolietim Raimondam tika iegādāts nepieciešamais trenažieris.  Protams, lai kā mēs to vēlētos, uzveikt slimību ne vienmēr ir iespējams, bet mums izdevās kaut uz laiku padarīt  abu ģimeņu dzīvi gaišāku.

Šogad  aicinām  atbalstīt septiņpadsmitgadīgo ludzānieti Annu un viņas vecākus. Līdz šim nekad Annas vecāki Tatjana un Ainārs  nav lūguši palīdzību, paši vienmēr ir tikuši ar visu galā,  bet  šoreiz  piekrita akcijas organizētāju piedāvājumam.

Anniņa – mūsu mīļais īpašais bērns

Māmiņas stāsts: Anna ģimenē ir otrais bērns. Dēls ir 5  gadus vecāks. Meitiņu  gaidījām un bijām ļoti laimīgi, kad viņa piedzima – vesela, omulīga un mīļa. Līdz 7 mēnešu vecumam bērns auga,  attīstījās normāli. Priecājāmies par viņas rosīšanos, pirmajām zilbītēm, smaidiem… Nekas neliecināja par nelaimi. Tad Anniņa saslima. Augsta temperatūra, kas liecināja par kādu iekaisumu. Izrādījās, ka iekaisusi niere. Slimība vērsās plašumā. Ārstiem uzreiz neizdevās atklāt cēloni. Vēlāk izrādījās, ka iekaisums sācies no pamperiem. Ārste teica, ka, pēc statistikas, tā notiekot vienā gadījumā no tūkstoša. Iekaisuma process bija skāris arī vienu smadzeņu puslodi, kas bremzēja attīstību. Atzīt diagnozi – vidēji smaga garīgā atpalicība, slimības rezultātā smagas pakāpes funkcionāli ierobežojumi – bija ļoti grūti. Raudāju, nevarēju saprast, kāpēc tas ir noticis tieši ar mums. Tomēr vēlāk saņēmāmies: tas ir mūsu bērniņš, gaidīts un mīlēts. Mēs pieņemam viņu tādu, kāda viņa ir. Protams, visa mūsu dzīve ir pakārtota Annai. Naudas pelnītājs ir tētis, bet es dzīvoju ar Anniņu mājās. Pienāca skolas laiks. Mēģinājām vispārizglītojošajā skolā. 1. klasē sēdēju viņai blakus. Sapratām, ka tas nav iespējams. Mums ieteica Maltas speciālo internātskolu, un tas izrādījās ļoti pareizi. Anna tur mācās arī tagad, viņai tur patīk, nodarbības notiek pavisam nelielā grupā, tur strādā labi speciālisti.  Mūsu Anniņa labprāt dzied, liek datorā puzles, darbojas. Emocionāli viņa ir ļoti jūtīga, saprot cilvēka noskaņojumu bez vārdiem. Intelektuālajā attīstībā diemžēl attīstība ir apstājusies apmēram 3 gadu vecumā.

Fiziski Annai nav labi attīstīta kustību koordinācija, līdzsvara sajūta, saspringti muskuļi. Nervu sistēmas stabilizēšanai, muskuļu atslābināšanai, komunikācijas, valodas attīstībai ārsti iesaka reitterapiju. Savulaik esam apmeklējuši nodarbības Untumos, bet toreiz iziet pilnu kursu neizdevās, jo pietrūka līdzekļu. Ja izdotos, tad mēs noteikti izmantotu šo iespēju, – atzīst Annas māmiņa.

Viena reitterapijas nodarbība maksā 15 EUR.

Jāpiebilst, ka Annas vecāki ir ļoti stipri, gaiši un labestīgi cilvēki. Likteņa pavērsienu savā dzīvē viņi ir pieņēmuši un iemācījušies ar to sadzīvot. Tas ir norūdījis un stiprinājis ģimeni. Ainārs un Tatjana uzskata, ka daudzās ģimenēs klājas grūtāk nekā viņiem, vienkārši mums nav pierasts par to runāt. Tatjana arī iesaka izveidot pilsētā Dienas centru, kur speciālisti vismaz dažas stundas dienā nodarbotos ar šādiem īpašajiem bērniem. Tas atvieglotu ģimeņu dzīvi.

Ziedot naudu Annas rehabilitācijai var uz kontu LV11PARX0012567840006 (biedrība Sarkanais Krusts) ar norādi: Ziedojums Annai

Ziedojumu kastītes būs novietotas novada pašvaldībā, Bērnu un jauniešu centrā un bibliotēkā. Ziedojumu vākšana notiks arī 10. decembrī plkst. 15.30 pilsētas laukumā eglītes iedegšanas svētkos un labdarības koncertā plkst. 16.00 Ludzas TN šai pašā dienā.

Vanda Žulina

Video

coloring.cool