LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

MĒNEŠA LAIKĀ IEDZĪVOTĀJI PĀRSTRĀDEI NODEVUŠI 5 KRAVAS FURGONUS SAŠĶIROTU ATKRITUMU

Latvijas Zaļā punkta rīkotās atkritumu šķirošanas kampaņas “Šķiro pa tīro!” ietvaros iedzīvotāji no 25 Latvijas pilsētām maija mēnesī sašķirojuši un otrreizējai pārstrādei nodevuši 300 m3 atkritumu, kas pielīdzināms aptuveni 5 lielajiem kravu furgoniem – 36 m3 PET pudeļu, 204 m3 nolietoto elektropreču, 50 m3 stikla iepakojuma, kā arī 10 m3 sulu un piena kartona paku. Akcija norisinās no maija līdz augusta beigām, un viss savāktais iepakojums, kā arī nolietotās elektropreces tiek pārstrādātas, tādējādi piešķirot lietām “otru dzīvi” un taupot tādus dabas resursus kā nafta, koksne, kvarca smiltis, dažādu metālu rūda un citas izejvielas, ko izmanto iepakojuma un elektropreču ražošanā.

Pirmā mēneša akcijas rezultāti arī liecina, ka visčaklākie atkritumu šķirotāji dzīvo Siguldā (64 m3), Ventspilī (17 m3), Bauskā (24 m3), Kuldīgā (7 m3), Ludzā (10 m3) un Saldū (7 m3), kur maijā sašķirots vislielākais atkritumu daudzums. Kopumā akcijā jau piedalījušies 9 000 dalībnieku.

Kampaņa “Šķiro pa tīro!” notiek 25 Latvijas pilsētās: Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, Dobelē, Talsos, Tukumā, Ventspilī, Saldū, Kuldīgā, Rēzeknē, Preiļos, Ludzā, Aknīstē, Subatē, Siguldā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Krāslavā, Ilūkstē, Rojā, Balvos, Alūksnē, Gulbenē un Ogrē. Tās ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties četrās atkritumu šķirošanas akcijās: plastmasas pudeļu; stikla taras; sulu un piena kartona paku, kā arī nolietoto elektropreču.

Kopā ar nodotajiem atkritumiem akcijas dalībniekam laukumos arī jāatstāj sava kontaktinformācija, jo visi dalībnieki piedalās izlozēs par vērtīgām balvām. Katru mēnesi Zaļais punkts katrā akcijas pilsētā loterijā izspēlē veicināšanas balvu – 6 mēnešu abonementu vienam no desmit “Dienas žurnāli” izdevumiem pēc laimētāja izvēles. Akcijas noslēgumā no visiem veicināšanas balvu ieguvējiem katrā pilsētā izlozēs arī vienu dalībnieku, kurš saņems galveno balvu – dāvanu karti 200 Latu vērtībā no lielākajiem veikalu tīkliem.

Detalizētāka informācija par akciju norisi un atkritumu pieņemšanas laukumiem katrā pilsētā atrodama www.zalais.lv.