LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Partly sunny with showers
20°C
 
A A A

Mazo džudistu panākumi

dzudo1Pēdējā laikā vairākkārt esam dzirdējuši par to, ka panākumus gūst ne tikai Ludzā tradicionālo, bet arī citu, ne tik populāro, sporta veidu pārstāvji. Džudo labi sasniegumi ir pavisam jauniem mūsu sportistiem, kuri startē U-10 vecuma grupā, ir sākumskolas skolēni. Timofejs Veženkovs ir svara kategorijā līdz 32 kg, Timurs Kovaļenko – svara kategorijā līdz 38 kg. Timofejs ar džudo nodarbojas jau 3 gadus, Timurs – nedaudz vairāk.

Oktobra beigās un novembra sākumā abi zēni ar labiem panākumiem piedalījās trīs starptautiskās sacensībās: Salaspilī sacensībās piedalījās 23 sporta klubu pārstāvji no 4 valstīm. Timofejs pārliecinoši uzvarēja un ieguva zelta medaļu, Timurs – 5. vietu.

29. oktobrī Jelgavā turnīrā piedalījās 5 valstu džudisti no 32 sporta klubiem. Spēcīgā konkurencē Timurs Kovaļenko izcīnīja 3. vietu, Timurs bija piektais starp 30 konkurentiem.

Vēl vairāk dalībnieku bija 5. novembra sacensībās Rīgā. Arī te abi jaunie džudisti startēja veiksmīgi: Timuram – 2. vieta, Timofejam – 5. Cīņas laiks – dažas minūtes, kurās jāprot sevi parādīt. Timofejs atzīst, ka ir gadījies raudāt par zaudējumu, ir bijušas traumas, bet šīs sporta veids viņam patīk.

Zēnu treneris ir Sergejs Aņisimovs. Treniņi notiek divreiz nedēļā. Mazo džudistu nopelnus palīdz veidot vecāki, atbalstot materiāli, sekojot zēnu treniņiem. Parasti viņi paši nodrošina transportu uz sacensībām, bet pēdējā laikā ir bijis arī pašvaldības atbalsts. 

                                                                                        Vanda Žulina

coloring.cool