LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 26. jūlijs
Ance, Anna, Annija
Ludza
Clear
15°C
 
A A A

“Mazais dziedātājs – 2018”

Ir nokusis sniegs, un sāk čivināt putni, laiks arī maziem dziedātājiem izdziedāt savas skaistākās pavasara dziesmas.

Šī gada 4. aprīlī Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde sadarbībā ar Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi (PII) “Rūķītis” pulcēja skanīgākos Ludzas un Ciblas novada pirmsskolas izglītības iestāžu mazos dziedātājus konkursā “Mazais dziedātājs – 2018”. Mazie vokālisti vecumā no 2 līdz 4 gadiem varēja parādīt savas balstiņas un dziedātprasmi.

Konkursā “Mazais dziedātājs – 2018” no iepriekš pieteiktajiem 22 dalībniekiem savu dziedātprasmi demonstrēja 14 talantīgi bērni. Jaunie solisti pārstāvēja divas Ludzas iestādes – “Pasaciņu” un “Rūķīti”, kā arī Ciblas, Blontu, Briģu un Istras PII.

Katrs konkursa dalībnieks izpildīja vienu brīvas izvēles dziesmu atbilstošu savam vecumam un balss spējām.

Jāteic, ka mazo vokālistu sniegums patiešām bija jauks, ko atzīmēja arī žūrija. Tās sastāvā darbojās Sarmīte Gutāne – Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja, Agnese Medne – Kārsavas novada Malnavas pagasta kultūras darba organizatore un Vera Doreiko-Sinkeviča – Zilupes Mūzikas un Mākslas skolas direktore.

Šajā konkursā zaudētāju nebija, ikviens no dalībniekiem saņēma īpašu titulu: Dāvids LAVRINOVIČS – “Šarmantākais dziedātājs”  (mūzikas skolotāja Inta Augustova), Enija LIPSKA – “Klusākais dziedātājs” (mūz. skolotāja Inta Augustova), Kristīne AUGUSTOVA – “Drosmīgākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja  Inta Augustova), Arina MUTULE – “Mīlīgākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Karīna Demko – Senkāne), Arīna ŠAFIGULLINA  – “Košākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotājs Gundars Rufuss Resnais), Marta ZVANBERGA – “Noslēpumainākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Dana Paškeviča), Laura DUNCĀNE – “Kautrīgākais mazais dziedātājs”(mūz. skolotāja Inta Augustova), Loreta MEIKŠĀNE – “Nopietnākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Natālija Leitāne), Veronika VASIĻEVSKA – “Emocionālākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Inta Augustova), Darlīna SENKĀNE – “Stilīgākais mazais dziedātājs”  (mūz. skolotāja Karīna Demko-Senkāne), Kristers KOZLOVSKIS – “Dziedošākais mazais dziedātājs”  (mūz. skolotāja Vija Pavlovska), Ritvars DUBROVSKIS – “Saulainākais mazais dziedātājs”(mūz. skolotāja Ingrīda Lubāne), Gabriela NAZAROVA – “Pavasarīgākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Vija Pavlovska), Sofija DRULLE – “Smaidīgākais mazais dziedātājs” (mūz. skolotāja Vija Pavlovska).

Šāds konkurss bērniem ir iespēja parādīt savu māku un drosmi, uzstājoties publikas priekšā, un mūzikas pedagogiem – redzēt sava darba augļus. Liela nozīme ir tam, ka bērnus gatavo ne tikai pedagogi, bet arī visa ģimene, dzīvojot līdzi mazajam konkursantam.
Muzikālie pedagogi un mazie dziedātāji bija ļoti rūpīgi strādājuši, apgūstot dziesmas, vecāki bija gādājuši par skatuves tērpiem un frizūrām. Sanākušie radi un draugi dziedātājus atbalstīja ar sirsnīgiem aplausiem un ovācijām, kas bērnus ļoti uzmundrināja. Sirsnīgs paldies mūzikas skolotājiem, kuri sagatavoja bērnus dalībai konkursā, īpašs paldies konkursa dalībnieku vecākiem un ģimenēm, kuras atbalstīja mazos novada dziedātājus! Uz tikšanos nākamgad!

Sagatavoja

Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes kultūras metodiķe

Karīna Demko-Senkāne

Publicitātes foto

coloring.cool