LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

Mana un tava Latvija

Atkal gads ir aizvadīts, un mūsu Māte – Latvija svinēs savu dzimšanas dienu, nu jau 94 reizi.
Divdesmitā gadsimta sākumā uz Krievijas, Vācijas un Austroungārijas monarhiju drupām radās vairākas jaunas, neatkarīgas nacionālas valstis. To skaitā – arī neatkarīgā Latvijas Republika, kura tika proklamēta 1918. gada 18. novembrī.
Vēlāk Latvijai bija jāiziet caur smagu pārbaudījumu ugunīm, jāzaudē valsts neatkarība. Tagad tā atjaunota atkārtoti, vārti uz pasauli ir vaļā. Skatienam pavērsušies daudzi ceļi, kas ved nākotnē. Jāizvēlas. Tagad ir laiks, kad Latvijai atkal jāizveidojas par valsti, kur prioritāte ir brīvs, sociāli aizsargāts, materiāli nodrošināts cilvēks, jo cilvēks ir pati galvenā un dārgākā Latvijas bagātība.
Arī mūsu pilsēta lepojas ar darbīgiem, izlēmīgiem, stipriem ļaudīm, kuri prot gan strādāt, gan atpūsties. Ludzā izsenis plecu pie pleca dzīvojuši, strādājuši un grūtā brīdī balstījuši viens otru latvieši, krievi, baltkrievi, ebreji un citu tautību pārstāvji. Katrai no tām ir sava identitāte, sava kultūra. Ir patīkami atzīmēt, ka mākslai –dejai, dziesmai, mūzikai – Ludzas Tautas namā sevi ziedo dažādu tautību cilvēki. Tāpēc vissiltākais paldies tiem cilvēkiem, kuri vakaros un svētku reizēs par savu otro māju izvēlas Tautas namu, priecējot citu un sevi ar skanīgu dziesmu, lustīgu deju, ritmisku mūziku.
Sanāksim visi kopā Mātes – Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā 17. novembrī plkst. 16:00 Ludzas Tautas namā un baudīsim koncertu, ko sniegs amatierkolektīvu dalībnieki un ciemiņi no Ciblas, Kārsavas, Zilupes novada. Pēc koncerta visi draudzīgā pulkā turpināsim baudīt svētku gaisotni ballē, kur ar lustīgu muzicēšanu mūs priecēs lauku kapela „Sābri”.
Dzīvosim tā, lai varētu lepoties ar savu zemi, saviem bērniem, lai mēs prastu, spētu un, galvenais, cienītu un mīlētu savus līdzcilvēkus.

Ludzas Tautas nama direktore  V. RAZUMOVSKA

coloring.cool