LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Māmiņu un bērnu labklājībai

Mēs visi gribam dzīvot sakoptā un skaistā pilsētā. Protams, katru gadu tiek labiekārtota kāda iela, neliels skvērs vai puķu dobe. Atsevišķi pilsētas stūrīši kļūst pievilcīgāki. Tās visas ir iepriecinošas rūpes par pilsētas labiekārtojumu.

Sākts domāt arī par pilsētas mazajiem iedzīvotājiem – Liepājas ielas 37, Stacijas ielas 57, Parku ielas 52 nama pagalmos iekārtoti bērnu rotaļu laukumi, kur bērni var spēlēties. Taču ar to ir par maz. Turklāt visi šie laukumiņi – ir atklātā vietā: saules svelmē tur uzturēties jaunajiem vecākiem un vecvecākiem ar mazuli ir apgrūtinoši. Nav ne mazākās ēnas, kur patverties. Turklāt šīs vietas ir trokšņainas un vienlaicīgi var atpūsties mazs skaits bērnu.

Pilsētā nav nevienas iecienītas atpūtas vietas jaunajām māmiņām. Pilsētā ir skaists, sakopts parks, tas protams pilda savas izklaides pasākumu, pulcēšanās un koncertu funkcijas. Tas kalpo kā pastaigu vieta vairumam pilsētas iedzīvotāju, sevišķi ar maziem bērniem, arī jaunās māmiņas jūtas labi, vizinot savas atvases svaigā gaisā un klusumā.

Tā mums, Jaunajām māmiņām, radās doma, izveidot atpūtas stūrīti, kur atpūsties no steigas, satikties, apmainīties ar padomiem, dalīties pieredzē savā starpā, jo māmiņu pastaigas ir lielisks veids, kā iepazīties, atrast domubiedrus, jaunus draugus sev un mazuļiem.

Ar Hipotēku bankas klientu kluba „Mēs paši” un Ludzas novada pašvaldības atbalstu tika izveidots atpūtas stūrītis jaunajām māmiņām Ludzas pilsētas parkā(netālu no aptiekas Stacijas ielā), jo tika apstiprināti un īstenoti divi projekti „Māmiņas un bērna labklājībai” un Jauno māmiņu tikšanās vieta jeb tikšanās vietu mainīt nedrīkst”.

Īstenojot projektu, labumu gūs visa sabiedrība kopumā, jo ierīkojot jaunajām māmiņām un mazuļiem atpūtas vietu, jaunās māmiņas var justies droši pastaigājoties ar savu mazuli, tikties ar citām māmiņām, netraucējot citu cilvēku mieru, ja bērns ir nemierīgs. Arī pastaigas dažreiz nogurdina, tāpēc nepieciešama vieta, kur apsēsties un atpūsties. Izveidotā atpūtas vieta, kalpos kā tikšanās vieta jaunajām māmiņām ar mazuļiem. Šī atpūtas vieta kalpos māmiņu un bērnu labklājībai, kā arī tiks labiekārtota apkārtējā vide.

Bērni ir mūsu nākotne, ieguldot līdzekļus bērnu audzināšanas un atpūtas procesā, tiek veikts ieguldījums veselīgas paaudzes veidošanā.

Jauno māmiņu apvienība

coloring.cool