LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
19°C
 
A A A

Malnavas koledžā turpinās uzņemšana

malnavas_muizaVasara, ar karstu saules cepuri mūs piesegusi, ir jau gandrīz pāri pusei. Atvaļinājumu, atpūtas laiks. Baudām, baudām. Ceļojam, apmeklējam dažnedažādus pasākumus, kurus bagātīgi piedāvā visi novadi. Daudzi ir dažādos dzīves meklējumos, arī jaunieši, kuri šogad ir absolvējuši savas dzimtās skolas ir meklējumos, kur un kādu nākotnes profesiju apgūt. Aicinu apdomāt un vērt Malnavas koledžas durvis, kur turpinās uzņemšana ar pamatskolas izglītību uzņem IP Banku zinības un finanses, IP Lauksaimniecība, IP Dārzkopība, IP Autotransports (automehāniķis, autoelektriķis), mācību ilgums – 4 gadi, valsts stipendija līdz 50 euro un ESF mērķstipendija līdz 71 euro mēnesī. Tāpat var studēt Studiju programmās Autotransports, Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā un Grāmatvedība un finanses. Malnavas koledža kopš 2013./2014.māc.gada arī aicina jauniešus ar vispārējās vai profesionālās vidusskolas izglītību apgūt  finanšu darbinieka (māc. Ilgums 1,5 gadi), ar pamatizglītību vai vidējo izglītību  autoatslēdznieka un dārzkopja (1 gads) amatu par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Mācību laikā audzēknis iegūst jaunas, dzīvē noderīgas zināšanas un amata prasmes, iespēju nostiprināt teorētiskās zināšanas praksē koledžā un kvalifikācijas prakses laikā kādā no uzņēmumiem. Sekmīgiem audzēkņiem tiek garantēta Eiropas mērķstipendija līdz 113.83 euro. Jaunieši vecumā no17 līdz 29 gadiem droši var startēt kādā no izvēlētajām programmām. Jaunākā no apgūstamajām profesijām ir dārzkopja profesija, kurai līdztekus spēcīgai teorētiskai bāzei koledža nodrošina plašas praktiskās darbības iespējas pašā izglītības iestādē un mācību braucienos. Topošie dārzkopji, kuri mācības uzsāka tikai 24.februārī, mācību nolūkos ir pabijuši 22.starptautiskajā lauksaimniecības, lopkopības, mežkopības, celtniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstādē „Rāmavā”, Latvijas Univesitātes Botāniskajā dārzā, Kalsnavas arborētumā un Kalsnavas kokaudzētavā Mežvidus siltumnīcas, zemnieku saimniecībās „Ziediņi”, „Kotiņi”, „Paipalas” un „Gundegas”, Jēkabpils SIA „Sedumi”, Krustpils novada SIA „Meža rasas”, Rēzeknes novada stādu audzētavā „Sakstagals”. Tāpat bija radīta iespēja iegūt traktorvadītāja vadītāja apliecību un 2.kategorijas augu aizsardzības līdzekļu lietošanas apliecību.

Nāciet mācīties uz Malnavas koledžu, izmantojiet izdevību kļūt par sava amata meistaru dzimtajā pusē!

Un vēl gribas atzīmēt, ka koledžā sekmīgi mācās un aktīvi darbojas sabiedriskajā dzīvē jaunieši no Ludzas novada Edvīns Harbaka, Armands Poļakovs (4.autoel.), Jeršova Anastasija (3.fin.darbin.), Gaitis Barkāns (ESF2-fin.darbin.), Strogonovs Jānis (3.autoel.), Nauris Birulis (2.autoel.), Marika Barkāne, Zanda Jonikāne, Jana Kozlovska (ESF2-dārzkopis).

                                                                                    IP Dārzkopība audzēkne Ginta Birska,

 tikko kā atgriezusies no Pasaules koru olimpiādes,

kur „Ezerzemes” sastāvā izdziedāta zelta medaļa

coloring.cool