LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” – LPĢ divpadsmitie

Turpinot skaisto tradīciju, arī 2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas Valsts meži”, izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru (VISC) izsludināja makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm “Tīrai Latvijai!”

Konkursa mērķis bija veidot izpratni, ka sabiedrība ar savu rīcību var samazināt pašu radīto atkritumu apjomu un parādīt praktiskas vides stāvokļa uzlabošanas un dabas resursu taupīšanas iespējas.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.c un 12.b klases audzēkņi, nolēma paši piedalīties valsts sakopšanā un tā ar savu darbu iesaistīties Latvijas simtgades svinēšanā. Audzinātāju Ineses Vorzas un Renātes Balodes rosināti, abi klašu kolektīvi pieteicās makulatūras vākšanas konkursam.  Pat bargajā ziemas salā vidusskolēni vāca, šķiroja, veda, pakoja papīru. Izdevās savākt 1800 kg makulatūras!  

Akcijas dalībnieki lepni varēja atzīt:

Ar mūsu pūlēm tika izglābti 33,6 koki, 8100 litri ūdens, ietaupītas 51480 kwh elektroenerģijas. Mūsu klases audzēkņi aizstāvēja visas skolas godu, jo, pēc konkursa nolikuma, savāktās makulatūras daudzums tika dalīts ar skolēnu skaitu skolā. Jūtamies gandarīti par paveikto, jo mūsu darbs kaut nedaudz ir palīdzējis kļūt mūsu mīļajai Latvijai tīrākai un skaistākai.

Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, – skolas saimnieciskajiem darbiniekiem, vecākiem un, protams, mūsu audzinātājām Inesei un Renātei.

Vanda Žulina

coloring.cool