LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Partly sunny with showers
20°C
 
A A A

Mākslas pedagogi strādā “Virtuālajā realitātē”

EU&ENPI_LV-ENcolor

Ludzā drīzumā taps īpaša krāsojamā grāmata. Tā būs veidota no foto materiāliem par Antona Kūkoja un Jazepa Drozdoviča daiļradi. Grāmata taps starptautiskā projekta VIRTUĀLĀ REALITĀTE ietvaros.

Šodien, 19. februārī, Ludzas mākslas skolā noris kārtējā šī projekta darba grupas tikšanās. Mākslas pedagogi no Ludzas un Baltkrievijas pilsētas Glubokoje izstrādās jaunās grāmatas koncepciju, iepazīsies ar foto materiālu. Darbs turpināsies Makslas_skola_A_Krauze (4)virtuāli – izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, abu valstu mākslas skolu pedagogi un skolēni strādās pie grāmatas maketa izstrādes.

Projekta VIRTUĀLĀ REALITĀTE īstenošanas laikā jau tika paveikti remontdarbi Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas telpās un Jazepa Drozdoviča vārdā nosauktajā bērnu mākslas skolā Glubokoje pilsētā. Turpinājumā tiks organizēti apmācību kursi skolotājiem datorgrafikā un informatīvo tehnoloģiju izmantošanā. Pedagogi ne vien apgūs jaunās zināšanās, bet arī izstrādās metodisko materiālu par interaktīvās tāfeles izmantošanas iespējām mākslas izglītībā.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Aijas Krauzes fotoMakslas_skola_A_Krauze (5)

Projektu „Izglītības apstākļu uzlabošana mākslas mantojuma saglabāšanai Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības ietvaros/Virtuālā realitāte” finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007. – 2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir  www.enpi-cbc.eu.

Eiropas  Savienību  veido  28 dalībvalstis,  kas nolēmušas  pakāpeniski  apvienot  savu  kompetenci,  resursus  un  likteņus.  Piecdesmit  gadus  ilgā  paplašināšanās  perioda  laikā  tās  ir kopīgiem  spēkiem  izveidojušas  stabilitātes,  demokrātijas  un  ilgtspējīgas  attīstības  zonu, vienlaikus  saglabājot  kultūru  daudzveidību,  toleranci  un  personiskās  brīvības. 

Eiropas Savienība  labprāt  dalās  savos  sasniegumos  un  vērtībās  ar  valstīm  un  cilvēkiem  aiz  ES robežām.

coloring.cool