LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Intermittent clouds
15°C
 
A A A

Maksla + IT = Virtuālā realitāte

Programmas logoLudzā norisinās jauno tehnoloģiju apgūšanas apmācības mākslas skolu pedagogiem. Ludzas novada pašvaldības īstenojamā starptautiskā projekta VIRTUĀLĀ REALITĀTE ietvaros skolotāji no Baltkrievijas pilsētas Glubokoje un Ludzas mākslas skolas apgūst informatīvās tehnoloģijas.

Makslas_skolas_projektsPedagogi ne vien apgūs jaunās zināšanās, bet arī izstrādās metodisko materiālu par interaktīvās tāfeles izmantošanas iespējām mākslas izglītībā. Mākslas izglītībā interaktīvā tāfele līdz šim netika izmantota.

Projekta ietvaros tiek veikta arī Ludzas Jura Soikāna mākslas skolas 1. stāva telpu renovācija. Vēl ir paredzēts izdot unikālu krāsojamo grāmatu. Tā būs veidota no foto materiāliem par Antona Kūkoja un Jazepa Drozdoviča daiļradi.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Projektu “Izglītības apstākļu uzlabošana mākslas mantojuma saglabāšanai Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības ietvaros/Virtuālā realitāte” finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007. – 2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir  www.enpi-cbc.eu.

Eiropas  Savienību  veido  28 dalībvalstis,  kas nolēmušas  pakāpeniski  apvienot  savu  kompetenci,  resursus  un  likteņus.  Piecdesmit  gadus  ilgā  paplašināšanās  perioda  laikā  tās  ir kopīgiem  spēkiem  izveidojušas  stabilitātes,  demokrātijas  un  ilgtspējīgas  attīstības  zonu, vienlaikus  saglabājot  kultūru  daudzveidību,  toleranci  un  personiskās  brīvības. 

Eiropas Savienība  labprāt  dalās  savos  sasniegumos  un  vērtībās  ar  valstīm  un  cilvēkiem  aiz  ES robežām.

coloring.cool