LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Partly cloudy
16°C
 
A A A

Mājdzīvnieku izstāde Ludzas Mūzikas pamatskolā

4. oktobris ir Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena, par godu šim notikumam, Ludzas mūzikas pamatskolā norisinājusies dzīvnieku izstāde “Mans mīlulis”. Šodien skolā valdījusi neierasta, taču ļoti sirsnīga atmosfēra, audzēkņi uz skolu atveda un klātienē klasesbiedrus iepazīstināja ar saviem mīluļiem.

Attēlā – Viktorija un kāmis, kuru aizņēmusies no klasesbiedrenes

Gan paši, gan ar vecāku palīdzību, bērni uz skolu atveduši kāmjus, kaķus, kaķēnus, suņus, kucēnus, papagaiļus, zivtiņas un pat gliemežus. Tieši tā! Piemēram, 2. klases skolēns Nils rūpējas par diviem gliemežiem Čārliju un Geriju, savukārt Markusam no 3. klases mājās mitinās ļoti liels, 11 kg. smags meinkūna šķirnes kaķis, kas neskatoties uz jau tā lielajiem izmēriem, ar laiku paaugsies vēl lielāks, šobrīd viņš ir vien 1.5 gadus vecs.

Attēlā – Markuss ar savu mīluli, meinkūna šķirnes kaķi

Kā stāsta 1. a klases audzinātāja Dace Tihovska, tad šāda veida pasākumi tiek organizēti samērā bieži. Pati Dace šādu pasākumu vērtē ļoti pozitīvi “Tas ļoti saliedē bērnus, bērni dalās iespaidos par saviem mājdzīvniekiem, pastāsta ko tie ēd, kas patīk, cik tiem ir gadu utt., šādi saliedēšanās pasākumi arī daudz ko iemāca, piemēram, kā būt pacietīgiem, kā uzklausīt citu, rūpēties par kādu, sarakstu var turpināt” teic Dace.

Attēlā – viens no Nila gliemežiem

“Sent Ekziperī ir teicis, ka mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām. Lūk tieši šādi pasākumi arī ir vistiešāk saistīti ar kompetenču izglītību. Bērnu acis mirdzēja no prieka un sajūsmas, un kur nu vēl lepnums par tieši savu mīluli, par kuru varu informēt klasesbiedrus. Gan bērniem, gan mīluļiem bija teicama uzvedība un pasākums, manuprāt, izdevās uz visiem 100%”, ar iespaidiem dalās 2. klases audzinātāja Aina Petrovska. 

Jāpiekrīt tam, ka šāds pasākums tik tiešām ir vērtīgs, jau no mazotnes jāmācās aizsargāt, rūpēties, būt atbildīgiem par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem un neatstāt savus draugus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool