LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis
Ludza
Partly sunny
3°C
 
A A A

Rīt Madonā notiks Latgales kongresa simtgadei veltīta konference “Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”

17. februārī Madonā rīko Latgales kongresa simtgadei veltītu konferenci „Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”

Madonas novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā.  Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Projekta īstenotāji: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes novada pašvaldība, Ludzas pašvaldība, Līvānu pašvaldība, Madonas novada pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.

Projekta īstenošanas gaitā tiek rīkoti forumi un konferences Rēzeknē, Ludzā un Līvānos, kā arī tiek veidota Rāznas Nacionālā parka desmitgadei veltīta izstāde. Pasākumos tiek aplūkotas būtiskākās problēmas un valsts līmenī risināmie uzdevumi, lai veidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē.

Madonā, 2017. gada 17. februārī, turpinot projekta tematisko iniciatīvu ciklu tiek rīkota praktiskā konference „Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”.

Madonas konferencē ar uzrunām uzstāsies: Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs, Laimdota Straujuma, LR 12. Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas priekšsēdētāja, Jānis Vētra, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs un Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors.

Konferences pirmajā daļā Izglītība un izglītošanās mūža garumā kā Latvijas novadu līdzsvarotas attīstības ilgtspējas faktors” prezentācijas sniegs: Guntars Catlaks, Valsts izglītības satura centra vadītājs, Solvita Seržāne, Madonas novada domes Izglītības nodaļas vadītāja un Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks.

Konferences otrajā daļā “Izglītības loma sakārtotas vides veidošanā, sekmējot gudru saimniekošanu, dabas un kultūras vērtību saglabāšanu” prezentācijas sniegs: Anda Zeize, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore, Ēriks Leitis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta pārstāvis un Juris Jātnieks, Dabas aizsardzības pārvalde, projekta „LIFE – programme” vadītājs.

Diskusijās piedalīsies: Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs, Laimdota Straujuma, LR 12. Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas priekšsēdētāja, Alīna Gendele, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Ludzas novada domes priekšsēdētāja, Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs, Pēteris Šķiņķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors, Guntars Catlaks, Valsts izglītības satura centra vadītājs, Solvita Seržāne, Madonas novada domes Izglītības nodaļas vadītāja, Ilga Peiseniece, Līvānu novada Izglītības pārvaldes vadītāja, Jānis Vētra, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks, Anda Zeize, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore, Ēriks Leitis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta pārstāvis, Juris Jātnieks, Dabas aizsardzības pārvalde, projekta „NAT –programme” vadītājs, Andris Sarnovičs, Banku augstskolas rektors, Andris Nātriņš, Latvijas Inovatoru apvienības valdes loceklis, Regina Indriķe, Dabas aizsardzības pārvalde, Latgales reģionālā administrācija, Dabas izglītības centrs, vadītāja, Romāns Hačatrjans, Madonas novada domes Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs, Līga Lieplapa, uznēmuma vadītāja, Sandris Akmans, uzņēmuma “Kalnu medus” vadītājs, Jevgēņijs Sobko, Madonas reģionālās vides pārvaldes direktors, Aldis Verners, Madonas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs, Vivita Vecozola, Madonas pašvaldības Izglītības nodaļa, izglītības darba speciāliste un vairāki citi valsts un nevalstisko institūciju pārstāvji.

Projekts ir veltīts Latgales kongresa simtgades atcerei un Latvijas simtgadei un tā noslēguma forums “Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados” notiks Latgales kongresa vēsturiskajā datumā 2017. gada 28.aprīlī Rēzeknē.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Pasākuma norise tiks atspoguļota tiešraidē portālā Delfi un Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas mājas lapā.

 Informāciju sagatavoja:

Andra Mangale

projekta koordinatore

 

coloring.cool