LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Ludzu apmeklēja viesu delegācija no Svištovas pašvaldības Bulgārijā

No 7. līdz 9. maijam Ludzā projekta “LABU for CHILDREN” ietvaros bija ieradusies viesu delegācija no Bulgārijas 12 cilvēku sastāvā: Svištovas pašvaldības mērs Stanislavs Blagovs, pašvaldības izglītības un kultūras nodaļas vadītāja un projekta koordinātore Milena Bogdanova-Ličeva, speciālā jeb Svištovā sauktā “veselības” bērnudārza vadītāja Violeta Jeftimova, nevalstiskās organizācijas Vecāku apvienības “Bērna sirds” vadītāja Angelina Mineva, Dienas centra bērniem ar īpašām vajadzībām vadītāja Temenužka Todorova, kā arī citi Svištovas pašvaldības un pašvaldības iestāžu speciālisti, pastāstīja projekta vadītāja, Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja Svetlana Rimša.

Iesniedzot projektu “Latvijas un Bulgārijas reģionu sabiedriskā sadarbība bērnu ar īpašam vajadzībām integrācijas procesā” jeb “LABU for CHILDREN” Eiropas Kopienas Mūzizglītības programmas COMENIUS REGIO apakšprogrammā, Ludzā tika izveidota partnerība starp Ludzas novada pašvaldību, pirmsskolas izglītības iestādēm “Pasaciņa”, “Rūķītis” un Ludzas jauniešu klubu “Lietussargs”. Līdzīga partnerība tikai izveidota otrā projekta partnerības reģionā – Bulgārijā, Svištovas pilsētā. Kopš aizvadītā gada augusta projekts LABU for CHILDREN nu jau tiek īstenots.

Projekta sadarbības partneri apmeklēja Ludzas pirmsskolas izglītības iestādi “Pasaciņa”, kur noskatījās bērnudārza audzēkņu iestudētu logoritmisko priekšnesumu “Kazlēni un Vilks”, bet “Rūķīša” speciālisti savus kolēģus iepazīstināja ar diennakts grupiņas darba organizāciju. Svištovas pašvaldības delegācija apciemoja arī pilsētas mūzikas un mākslas skolas, Ludzas 2. vidusskolu, jūsmoja par lielisko sporta halli un iegriezās jauniešu kluba “Lietussargs” mājvietā Ludzas Bērnu un jauniešu centrā. Noskaidrojās, ka interešu izglītības, kaimiņu valstī vienkārši nav, bet nevalstiskā sektora iedīgļi tikai veidojas. Oficiālās tikšanās laikā Ludzas novada pašvaldībā norisinājās projekta darba grupas un vadības komitejas sanāksmes un darbs pie metodiskā materiāla izstrādes. Viesi prezentācijā iepazinās ar Ludzas novadu un uzklausīja pašvaldības speciālistu stāstījumu par Izglītības, kultūras un sporta nodaļas darbu un Sociālā dienesta darbību.

Viesi ekskursijā iepazinās ar Latvijas vecākās pilsētas kultūrvēsturiskiem objektiem, apmeklēja Ludzas Novadpētniecības muzeju, kur sajūsminājās par Ņukšu pagasta folkloras kopas “Rīkšova” priekšnesumiem un iepazinās ar Ludzas Amatnieku centru. Viesu delegācijas uzturēšanās turpmākajā gaitā ludzānieši bija organizējuši ekskursiju pa Latgales novadu, kur viņi apmeklēja Preiļu pilsētu, Leļļu muzeju, Aglonas baziliku un Maizes muzeju. Savukārt šurp braucot Svištovas pašvaldības viesi iegriezās Turaidā un Latvijas gleznainākajā novadā Siguldā.

Jau pēc mēneša jūnija nogalē Ludzas novada speciālistu grupa dosies uz Svištovas pilsētu, lai sagatavotu apjomīgu metodisko materiālu klāstu par pieredzi, metodēm un programmām darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Noslēdzot projektu, ieplānots izdot arī brošūru.

Dzidra Rudzīte

coloring.cool