LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Mostly cloudy
20°C
 
A A A

Ludzas uzņēmēju Konsultatīvās padomes pirmā sēde

Šoreiz darba kārtībā tika plānota iespējamā Ludzas uzņēmēju vizīte uz Krieviju, Pleskavas apgabalu, kas ir Ludzas pilsētas sadarbības partneri. Ludzāniešus interesē Krievijas kolēģu pieredze uzņēmējdarbībā, ekonomiskās tendences Krievijas tirgū, kā arī iespējamie abpusēji izdevīgie risinājumi ekonomiskās krīzes situācijā. Kādas uzņēmējdarbības jomas un nozares varētu tikt pārstāvētas vizītē, tiks lemts tad, kad būs saņemta atbilde no Krievijas partneriem. Tika pārrunātas arī vizītes iespējas Baltkrievijā.

Ludzas uzņēmēji ir satraukti par kritisko situāciju bezdarba līmeņa pieaugumā Ludzā, tāpēc uz sanāksmi bija aicinājuši NVA Ludzas filiāles vadītāju Edgaru Tereško. Uz 2009. gada janvāri Ludzas rajonā bezdarba līmenis sastāda 15,8%, kas ir otrais lielākais valstī aiz Rēzeknes rajona (19,4%). Uzņēmēji uztraucas par savu darbinieku likteņiem, jo ir spiesti samazināt darba algas, nemaz nerunājot par jaunu darba vietu radīšanu. Vladimirs Vengra (IK Sāta) iesaka meklēt jebkuras iespējas, kaut vai darba vietas ārpus valsts robežām, lai iekārtotu cilvēkus darbā.

Kā jau ziņojām, 2009.gada 22.janvāra Ludzas pilsētas domes sēdē tika apstiprināts Ludzas pilsētas pašvaldības un Ludzas uzņēmēju konsultatīvās padomes sadarbības nolikums. Padomes galvenais uzdevums ir izskatīt un sekot līdzi tādu jautājumu risināšanai, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības attīstībai pilsētā (t.sk. nozīmīgu attīstības un investīcijas projektu, plānojumu, koncepciju, stratēģiju u.c. dokumentu izstrādē), kā arī sagatavot priekšlikumus un pieņemt rekomendējošus lēmumus par šiem jautājumiem, realizēt dialogu starp uzņēmējiem un pilsētas Domi.

Informācija uzņēmējiem – Ludzas pilsētas pašvaldības un Ludzas uzņēmēju konsultatīvās padomes sadarbības nolikums, padomes sēžu protokoli, informācija par semināriem u.c. atrodama pilsētas mājaslapas https://ludzasnovads.lv/ sadaļā uzņēmējdarbība Ludzā. Aicinām uzņēmējus aizpildīt sadaļa atrodamās anketas par savu uzņēmumu, lai ātrāk veidotu Ludzas uzņēmumu datu bāzi.

coloring.cool