LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Ludzas un Kārsavas meitenes iepazīst futbolu un #WePlayStrong kampaņu

Ludzas NSS jaunās futbolistes otrdien, 12. jūnijā, apciemoja Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētais gada pirmais sieviešu futbola attīstības brauciens, kas notiek kampaņas #WePlayStrong paspārnē.

#WePlayStrong ir Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) meiteņu futbola popularizēšanas kampaņa, kuras mērķis ir palielināt meiteņu skaitu futbolā, pozicionējot to kā modernu un veselīgu sporta veidu. 

Pie 17 jaunajām futbolistēm no Ludzas un Kārsavas, kuras pārstāv vecuma grupas no U-12 līdz U-14, ciemojās LFF Sieviešu futbola nodaļas pārstāvji un Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases aizsardze, sieviešu futbola vēstnese Anastasija Ročāne.

Jaunās futbolistes tika pie piemiņas veltēm no LFF, bet kluba rīcībā nonāca LFF dāvanu komplekts ikdienas treniņu atvieglošanai. Ciemošanās ietvaros notika atklātais paraugtreniņš, kā arī jautājumu-atbilžu un autogrāfu sesija ar Anastasiju Ročāni.

“Vēsturiski Ludza ir handbola pilsēta, kur ar to aktīvi nodarbojas gan puiši, gan meitenes. Pozitīvi, ka šobrīd tur veidojas interese arī par meiteņu futbolu. Meitenes ir ieinteresētas un motivētas, kā arī ļoti cer uz meiteņu futbola komandas izveidošanos Ludzā jau tuvākajā laikā, lai tā startētu LFF organizētajās sacensībās. Pašlaik vietējās meitenes futbolā trenējas kopā ar puišiem, kas šajā vecumā ir tikai atbalstāmi, jo, spēlējot kopā ar puišiem, sportiskā ziņā meitenes attīstās straujāk,” skaidro LFF Sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina. “Mēs apzināmies, ka pilsētā, kurā jau ir viens dominējošais sporta veids, ir grūti konkurēt, jo ir ierobežots bērnu skaits un cilvēku resursi. Tomēr, pateicoties treneriem un futbola entuziastiem kā Edvīns Savickis un Edgars Brilis, cerams, drīzumā varēsim laipni sagaidīt Ludzas meiteņu komandu Latvijas čempionātā. Nenoliedzami, attīstot futbolu, ir nepieciešams Ludzas Bērnu un jaunatnes sporta skolas, kā arī vietējās pašvaldības atbalsts. Redzot, ar kādu degsmi meitenes spēlē, nākotnei šai komandai noteikti ir jābūt! Tieši šādos entuziasma piepildītos apstākļos rodas talanti.”

“Arī Anastasija Ročāne, kura pagājušajā gadā piedalījās vairākos sieviešu futbola attīstības braucienos visā Latvijā, novērtēja meiteņu spējas un pašatdevi, ka arī ievēroja vairākas talantīgas meitenes, kuras, attīstot savu talantu, pēc gadiem varēs iekļūt Latvijas meiteņu izlašu sastāvā,” piebilst Ņina Travkina. “Kopā mēs varam panākt daudz vairāk nekā katrs atsevišķi!”

Līdzīgi sieviešu futbola attīstības braucieni iepriekšējos gados notikuši arī Rīgā, Olainē, Balvos, Liepājā, Iecavā, Tukumā, Piņķos, Ventspilī, Talsos, Siguldā, Jelgavā un Ugālē. Šogad braucieni norisinās starptautiskās sieviešu un meiteņu futbola popularizēšanas kampaņas #WePlayStrong ietvaros. Kopumā šogad paredzētas sešas šāda veida viesošanās.

Informācija par sieviešu un meiteņu futbola iespējām Latvijā atrodama mājaslapā www.sieviesufutbols.lv.

coloring.cool