LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

LUDZAS TAUTAS NAMĀ VIESOSIES INSTRUMENTĀLAIS ANSAMBLIS “EXCELSUS” NO RĒZEKNES

28. janvārī plkst. 15:00 Ludzas Tautas namā viesosies instrumentālais ansamblis “Excelsus” no Rēzeknes.
“Excelsus” savu darbību sāka 2004. gadā, kad pēc akordeonistu izglītojošās nometnes “Rēzekne 2004” Zanes Ludboržas akordeonistu kvartetam pievienojās basģitārists un bundzinieks. Ansambļa pirmā uzstāšanās notika 2004. gada 21. augustā IV Baltijas valstu uguņošanas festivālā “Uguns paparde” Rēzeknē. Ansamblis ir sniedzis koncertus dažādām Latvijas un ārvalstu delegācijām, koncertējis Latvijā un ārzemēs – Prāgā (Čehija), Pērnavā (Igaunijā), Dmitrovā, Lianozovā, Smoļenskā (Krievija), Baltkrievijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā un Itālijā .Ansambļa “Excelsus” vadītāja ir Zane Ludborža. Tā sastāvā ir 6 mūziķi (4 akordeonisti, basģitārists, bundzinieks).
“Excelsus” repertuārā ir dažādu stilu un žanru skaņdarbi – no baroka līdz pat tango nuevo, rok- un popmūzikai (A.Vivaldi, J.S.Bahs, A.Hačaturjans, A.Pjacolla, ABBA, Metallica u.c., latv.t.dz. popūrijs).
Jau astoņus gadus vasarā tiek rīkots Starptautiskais akordeonistu plenērs – festivāls. Tā noslēguma koncertā piedalās apvienotais festivāla akordeonistu orķestris, kura sastāvā ik gadu muzicē arī visi ansambļa “Excelsus” dalībnieki.
“Excelsus” ir starptautisko konkursu laureāti un diplomandi (Viļņa 2011, Sanktpēterburga 2008, “Citta di Lanciano” Itālija 2008, Igaunija 2007, Prāga 2005).
Ansambļa sastāvs: Zane Ludborža (vadītāja, akordeons),Nora Gailuma (akordeons),Linda Stērniniece (akordeons),Sanita Aizupiete (akordeons),Vladimirs Lavrentjevs (basģitāra) un ludzānietis Vadims Meļuščenkovs (bungas).

Neesiet kūtri, apmeklējiet koncertu, bagātiniet savu dvēselīti ar
profesionālu mūziku. Ieeja 2Ls, pensionāriem un skolēniem atlaide!

Uz tikšanos koncertā!
Valentīna Razumovska