LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Ludzas spēcīgākie sportisti izcīna godalgas spēka trīscīņas čempionātos

Ludzas spēka trīscīņnieki aizvadī¬tajā mēnesī notikušajos čempionātos izcīnīja vairākas godalgas.
Treneris Sergejs Lazovskis pastāstīja, ka 21. aprīlī Valmierā Vidzemes čempionātā spēka trīscīņā jauniešiem, junioriem, open klasē un sievietēm (Latvijas kausa izcīņas 5. posmā) Ludzas novadu pārstāvēja 3 sportisti, kopumā sacensībās piedalījās 107 sportisti no 16 komandām.
Šajās sacensībās veiksmīgi debitēja Alīna Saukāne. Kategorijā līdz 63 kg piecu sieviešu konkurencē Alīna ieguva 1. vietu! Pietupienos ar svara stieni sportiste pieveica 75 kg, svaru stieņa spiešanā guļus – 37,5 kg, vilkmē no zemes – 80 kg, kopsummā – 192,5 kg.
14-gadīgais ludzānietis Ēriks Silovs, kas sacensībās bija otrs jaunākais, kļuva par otru labāko sava vecuma un svara kategorijā. Svara kategorijā līdz 66 kg Ēriks kopsummā pievarēja 332,5 kg: pietupienos – 132,5 kg, spiešanā – 60 kg un vilkmē – 140 kg.
Mūsu spēkavīrs Aleksandrs Aleksejevs svara kategorijā līdz 120 kg ar rezultātu 772,5 kg ieguva trešo vietu. Viņa veikums pietupienos – 270 kg, spiešanā – 200 kg un vilkmē – 302,5 kg. Jāpiebilst, ka Baltijas čempionāta spēka trīscīņā, kas norisinājās 31. martā izstādes “Sports un Atpūta 2012” ietvaros Ķīpsalā, Aleksandrs ieguva zeltu.
5. – 6. maijā Valmierā notika Latvijas jauniešu, junioru, senioru un sieviešu čempionāts spēka trīscīņā. Septiņu komandu konkurencē Ludzas novada sieviešu komanda ieguva II vietu.
Individuāli svara kategorijā līdz 52 kg Sandra Daņilova ar rezultātu 175 kg izcīnīja zeltu! Alīna Saukāne, uzlabojot savu iepriekšējo veikumu un kopsummā paceļot 212,5 kg, kategorijā līdz 63 kg kļuva par II vietas ieguvēju. Solvita Rimša, kas sacensībās piedalījās pirmoreiz, ar rezultātu 155 kg bija ceturtā un nopelnīja savai komandai papildus punktus.
Ēriks Silovs šajās sacensībās bija ne vien pats jaunākais dalībnieks, bet arī viens no stiprākajiem. Ar rezultātu 342,5 kg (pietupienos – 137,5 kg, spiešanā – 62,5 kg, vilkmē – 142,5 kg) viņš ieguva trešo vietu savā svara kategorijā.
Trīscīņnieku treneris S. Lazovskis ir apmierināts ar sportistu panākumiem. Viņš uzskata, ka rezultāti varētu būt vēl labāki, ja vien būtu nepieciešamais ekipējums. Pauerliftingā ludzāniešiem ir labs potenciāls, lieliska sporta bāze un pieredzējuši treneri. Vajag tikai nospraust mērķi un regulāri trenēties.
Svetlana Rimša