LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Mostly cloudy
12°C
 
A A A

Ludzas slimnīcu apmeklēja žurnālisti no Arābu Emirātiem

2. novembrī Ludzas slimnīcu apmeklēja divi žurnālisti no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Viņi pētīja medicīnas situāciju Latvijā, tai skaitā Ludzā, un veidoja publikācijas par te iespējamo medicīnas tūrismu.
Žurnālisti ir pārliecināti, ka, izmantojot Latvijā ražotus unikālus medikamentus, Ludzas slimnīcā viroterapijas kursu varētu veikt pacientiem no ārzemēm. Ludzas slimnīca šim mērķim ir ļoti piemērota: tajā ir gan nepieciešamais modernais medicīniskais aprīkojums un ārsti, gan labi iekārtotas telpas. Ludzā, iespējams, ir pat labāki apstākļi nekā Vācijas vai Anglijas klīnikās, atzīmēja viesi.
Ludzas slimnīcas valdes loceklis Juris Atstupens teic, ka medicīnas tūrisms praktiski ir vienīgā iespēja, kā finansiālās grūtībās nonākusī slimnīca spētu izdzīvot.. Pagaidām Ludzas slimnīcai pieredzes medicīnas tūrisma jomā nav. Ir bijušas sarunas par pacientu uzņemšanu no Krievijas un Somijas, tomēr Latgales mediķi nevēlējās uzņemties atbildību par to cilvēku dzīvībām, kuru stāvoklis ir ļoti smags.

coloring.cool