LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-18°C
 
A A A

Ludzas slimnīca neuzņemsies atbildību par valsts galvotā aizdevuma atmaksu

Avots: www.delfi.lv

Ludzas rajona slimnīca nav gatava izstrādāt turpmākās darbības modeli, kas nodrošinātu turpmāku valsts galvotā aizdevuma procentu un pamatsummas maksājumu saistību izpildi līgumā norādītājos apmēros un termiņos, informēja SIA “Ludzas rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Atstupens.

“Mēs bijām gatavi strādāt, sniegt pacientiem kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, pildīt visus nosacījumus un nodrošināt valsts galvotā aizdevuma procentu un pamatsummas maksājumus. Diemžēl Veselības ministrija ir mainījusi spēles noteikumus un nav piešķīrusi slimnīcai kvotas un finansējumu attiecīgo medicīnisko manipulāciju veikšanai. Līdz ar to, lai arī kā mēs gribētu, slimnīca nevar uzņemties atbildību par aizdevuma atmaksu,” paskaidroja Atstupens.

Septiņām slimnīcām tiks atļauta valsts galvotā kredīta turpmāka apgūšana iepriekš plānotajā apjomā, paredz 12.janvārī valdībā pieņemtais lēmums par turpmāko rīcību ar veselības aprūpes nozarei piešķirtajiem valsts galvotajiem aizdevumiem.

Valsts galvotos kredītus turpinās apgūt Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīca, slimnīca “Ģintermuiža”, Aknīstes Psihoneiroloģiskā slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs.

Tai pat laikā Veselības ministrijai (VM) sadarbībā ar Finanšu ministriju un Ludzas novada domi līdz 2010.gada 25.februārim jāizstrādā Ludzas rajona slimnīcas turpmākās darbības modelis, kas nodrošinās turpmāko valsts galvotā aizdevuma procentu un pamatsummas maksājumu saistību izpildi līgumā norādītājos apmēros un termiņos, bet sadarbībā ar Kuldīgas novada domi – Kuldīgas rajona slimnīcas turpmākās darbības modelis.

Informatīvajā ziņojumā VM uzsver, ka desmit veselības aprūpes iestādēm un Rīgas Stradiņa universitātei sākotnēji biznesa plānos plānotajiem 466 miljoniem latu patlaban projektu realizācijai ir piesaistīts finansējums 202,4 miljonu latu apjomā jeb 43%.

Valsts galvotā aizdevuma apguves rezultātā Ludzas rajona slimnīcā realizēts projekts “Jaunā korpusa būvniecība” par četriem miljoniem latu, bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” par 1,27 miljoniem latu realizēts projekts “Infrastruktūras attīstība”. Rīgas Stradiņa universitātē īstenots projekts “Lielās Aulas izveidošana” par 1,9 miljoniem latu. Strenču Psihoneiroloģiskajā slimnīcā īstenots projekts “Infrastruktūras attīstība” 1,88 miljonu latu apmērā.

Līdz 2010.gada 1.janvārim ir noslēgti līgumi par vismaz 80% no piešķirtās valsts galvotā aizdevuma summas projektā par Daugavpils Psihoneiroloģiskās slimnīcas ēku un infrastruktūras rekonstrukciju un renovāciju. No bankas saņemts aizdevums 99% apjomā.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā noslēgts līgums par projekta “Bērniem draudzīga slimnīca” īstenošanu. No bankas saņemts aizdevums 100% apjomā.
Aknīstes Psihoneiroloģiskā slimnīca noslēgusi līgumu par projekta “Infrastruktūras attīstība” īstenošanu. No bankas saņemts aizdevums 91% apjomā.

Patlaban arī sākta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas projekta “Jaunā korpusa būvniecības 1.kārta”, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas projekta “Infrastruktūras sakārtošana un optimizācija”, kā arī slimnīcas “Ģintermuiža” projekta “Ēku un infrastruktūras rekonstrukcija un renovācija” īstenošana.

Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) pauž pārliecību, ka pieņemtais lēmums par galvoto kredītu apgūšanas turpināšanu ir vienīgais pareizais, jo ir vērsts uz attīstību, uz pacientu ārstēšanās apstākļu un mediķu darba vides uzlabošanu.

Pēc viņas sacītā, diskusijas ar koalīcijas partneriem un kolēģiem valdībā par šo jautājumu esot bijušas ilgas, tomēr ir gandarījums, ka ministrijas argumenti ir uzklausīti. Visas valsts īpašumā esošās veselības aprūpes iestādes, kurām izsniegti valsts galvotie aizdevumi, un Rīgas Stradiņa universitāte līdz šim bez kavēšanās veikušas visus maksājumus, uzsver Rozentāle, papildinot, ka, balstoties uz Finanšu ministrijas izstrādāto iekšzemes kopprodukta prognozi līdz 2049.gadam, paredzams, ka iestādes šai laikā spēs veikt visus saistību un procentu maksājumus.

coloring.cool