LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
8°C
 
A A A

Ludzas skolotāji – starptautiskā pieredzes apmaiņas konferencē Dagdā

Skolēnu pavasara brīvlaikā jau 7. reizi notika starpnovadu pedagoģiskās pieredzes apmaiņas konference. Šogad kolēģus uzņēma Dagdā, un jau otru gadu pēc kārtas konference noritēja starptautiskā līmenī. Pirms septiņiem gadiem tradīciju iesāka Viļānu vidusskola un Ludzas pilsētas ģimnāzija, bet, gadiem ritot, tradīcija vērsās plašumā un dziļumā.
Šopavasar  pieredzē dalījās Polijas, Lietuvas, Latvijas  un Baltkrievijas skolotāji. Latviju pārstāvēja LPĢ, Viļānu, Dagdas, Riebiņu, Krāslavas un Preiļu novadu izglītības iestādes. Septiņās darba grupās tika nolasīti 110 ziņojumi. Pēc pedagoģiskajiem lasījumiem  bija iespēja strādāt radošajās darbnīcās. Kā atzina LPĢ direktore Dzidra Dukšta, skolotāji ar katru gadu lielāku vērību pievērš nevis teorētiskajiem atzinumiem, bet reālajam darbam klasē, iedzīvinot jaunus paņēmienus un metodes. Šogad konferences tēma veltīta kompetenču pilnveides iespējām.

Ar 7 ziņojumiem konferencē uzstājās  LPĢ skolotāji. Tēmas – visdažādākās.  Piemēram, skolotāja Irēna Bule stāstīja par ieguvumiem, uzņemot unikālo mācību filmu „Hamleta jautājums”, direktore Dzidra Dukšta – par to, kādas kompetences attīstītas, gatavojoties skolas jubilejas pasākumiem.  Interesanti un praksē pārbaudīti bija skolotāju Intas Žeikares, Valentīnas Abrickas un Vijas Zavadskas, Lailas Budrevičas un Inetas Misānes, Ineses Vorzas, Ilonas Dukštes un Ritas Bogomolas sagatavotie ziņojumi.

Nākamgad konferences dalībniekus uzņems Ludzas pilsētas ģimnāzijā.  Plānots, ka darbosies divas jaunas darba grupas: satiksies ne tikai pedagogi, bet arī skolēnu domju pārstāvji un pašvaldības speciālisti.

Vanda Žulina

Video

coloring.cool