LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Mostly clear
15°C
 
A A A

Ludzas pilsētas svētku laikā pilsētas viesus un svētku dalībniekus aicinām apmeklēt tūrisma objektus!

Šajā nedēļas nogalē senākā Latvijas pilsēta Ludzas svinēs savu 842 dzimšanas dienu. Krāšņākie pasākumi notiks sestdien, jau no paša rīta, kad pūtēju orķestris modinās pilsētu svinībām un turpinās radīt svētku atmosfēru amatnieku tirdziņā, vecpilsētas laukumā, Baznīcas ielā. Savukārt, pēc svētās mises katoļu baznīcā varēs dzirdēt koklētāju ansambļa “Raksti” garīgās mūzikas koncertu un pēc kapusvētkiem aicinām svētku dalībniekus vai nu doties apskatīt privāto mākslas darbu izstādi Ludzas Tautas namā, vai arī doties aplūkot mākslinieces Gunitas Zālītes-Misānes personālizstādi Novadpētniecības muzejā. Vakarā 18.00 pilsētas parka estrādi pieskandinās Ludzas pašdarbības kolektīvu koncerts un muzikālās grupas Baritoni uzstāšanās, pēc svētku salūta – nakts balle un dejas kopā ar izpildītāju Aināru Bumbieri. Visas dienas garumā parkā aktivitātes bērniem, bet Zaldātu radziņā sporta sacensību turnīri.

Ludzas novada Tūrisma un informācijas centrs aicina pilsētas viesus apmeklēt populārākos tūrisma objektus!

“Aicinām iepazīt Livonijas ordeņa pils drupas ar virtuālo realitāti (interesēties TIC), paviesoties Ludzas amatnieku centrā, iepazīties ar amatu meistariem, Ludzas tautu tērpiem, parādīt bērniem keramikas poda virpošanu vai celaines aušanu,  Novadpētniecības muzejā izmantot vienu no retajām iespējām apskatīt latgaļu iepriekšējo gadsimtu ēkas brīvdabas nodaļā vai dabas/vēstures  ekspozīciju, Lielajā Ludzas sinagogā dzirdēt stāstu par 19. gs Ludzu un ludzāniešiem, noskatīties slavenās Herca Franka dokumentālās kino filmas, baudīt ziedošo un zaļo, rāmo mazpilsētas atmosfēru, pastaigājoties pa parku vai gar ezeriem, atpūsties aktīvi Ludzas ezeru ūdeņos vai velosipēda mugurā. Noteikti neaizmirstama būs ietērpšanās senajos tērpos un foto atmiņai salonā Pelnrušķīte.” 

Ludzas viesiem piedāvājam bezmaksas pilsētas ekskursiju svētdien, 11.augustā plkst. 11.00 no Ludzas tūrisma informācijas centra Baznīcas ielā 42, vecpilsētas laukumā.

Ludzas Novadpētniecības muzejs gaidīs apmeklētājus sestdien, 10. augustā no 10.00 – 17.00 un svētdien, 11. augustā  no 10.00 – 14.00.

Ludzas Lielajā sinagogā sestdien, no 10.00 – 17.00 un svētdien, no 10.00 – 14.00.

Ludzas Amatnieku centrs gaidīs viesus sestdien no 8.00 – 17.00 un svētdien no 9. 30 – 14. 30

Vizināšanos ar plostu gan jāpiesaka iepriekš – Tūrisma informācijas centrā vai plostniekam Ērikam

Brauciet uz Ludzu, svinēsim dzimšanas dienu kopā!

Pasākuma afiša pieejama lejupielādei šeit.

 Informāciju sagatavoja Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte

 

 

coloring.cool