LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 25. oktobris
Beāte, Beatrise
Ludza
Mostly sunny
1°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopa PEPT svētkos

Vecpiebalgas novadā 5. un 6. maijā noritēja 2017. gada bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku” (PEPT). Šogad tie notika 33. reizi.  Nacionālajā sarīkojumā satikās bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. PEPT ir gada pasākumu kulminācija, tāpēc piedalīties šajos svētkos ir gan gods, gan iespēja, gan prieks.  Arī LPĢ folkloras kopa šogad  piedalījos  svētkos.  Grandiozais pasākums šogad notika Vecpiebalgas novadā – Vecpiebalgā, Taurenē un Dzērbenē.   Svētku programma dalībniekiem piedāvāja ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus. Svētku atklāšanas koncerts notika sestdien, 5. maijā, plkst. 11.00  Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vecpiebalgas filiālē «Vēveri».  Pēc atklāšanas koncerta sekoja kopīgas rotaļas,  Folkloras kopas dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošā interaktīvā takā “Zinu, zinu, tēva sētu”.  Te varēja iepazīt  linu audzēšanas un apstrādes procesu, uzzināt  aušanas pamatprincipus, apgūt vērpšanas un  šķeterēšanas pamatiemaņas. Katrs pats varēja iemēģināt roku gan aušanā, gan malšanā, gan dūceņu gatavošanā un citās aktivitātēs.  Svētdien, 6. maijā, notika pasākuma noslēgums ar  Novadu koncertu Dzērbenes Augstajā kalnā. Mūsu balsis kuplināja mūsu – Ziemeļlatgales novada programmu. Bērniem brauciens paliks atmiņā kā kolektīva tālais un nozīmīgais ceļojums. Viņi pārliecinājās, cik daudz bērnu, pusaudžu un jauniešu labprāt iesaistās folkloras kustībā.

Ilga Taukača, Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopas vadītāja

coloring.cool