LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas mācību ekskursija

13.februārī projekta “Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2./16/I/001) ietvaros notika mācību ekskursija uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”. Ekskursijā piedalījās 8.–9. klašu skolēni, kuriem ir labas un teicamas sekmes dabaszinību priekšmetos un kuri aktīvi piedalījās dažādās olimpiādēs.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā skolēniem bija iespēja iepazīties ar ķīmijas laboratoriju, labāk izprast ķīmijas lomu un nozīmīgumu mūsdienās. Katrs skolēns ņēma dalību dažādos ķīmijas eksperimentos, lai labāk izprastu fizikālās un ķīmiskās pārvērtības gan laboratorijas ietvaros, gan dabā un ikdienā. Fizikas laboratorijā skolēni atsvaidzināja savas zināšanas par tēmu “Gaisma”, iepazinās ar dažādiem mērinstrumentiem, piemēram, polarimetru. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas 1.stāvā ir izvietots stends, kurā iespējams apskatīties dažādus ar lāzeru palīdzību izveidotus priekšmetus un gravējumus, pasniedzējs smalki izstāstīja lāzeru darbību un studiju iespējas. Tāpat ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar RTA telpām – auditoriju, mehatronikas laboratoriju un metālapstrādes laboratoriju.

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” skolēniem tika piedāvāta iespēja aplūkot centra telpas, uzkāpt uz jumta terasi un uzzināt, kādas radošās nodarbības piedāvā centrs.

Kopumā skolēniem ļoti patika šī ekskursija un tika iegūtas jaunas zināšanas.

Pēc mācību ekskursijas Deina izteica savu viedokli “Es esmu ieinteresēta apgūt ķīmiju un saprast fiziku. Sapratu, ka ķīmijai un fizikai ir liela nozīme mūsu dzīvē. Ķīmijas un fizikas eksperimenti ir ļoti interesanti un no tiem var daudz ko uzzināt”.

Edgara domas pēc ekskursijas “Man ļoti patika tas, ka mums atļāva pastaigāties, apskatīties un eksperimentēt. RTA izskatījās kā ļoti laba izglītības iestāde, un Zeimuļs ir ļoti laba vieta priekš bērniem un pusaudžiem”.

Anastasija Jermaļonoka,

fizikas skolotāja

coloring.cool