LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Sunny
20°C
 
A A A

Ludzas novadu rotā dekori Lieldienu tematikā, gaidāmi dažādi Lieldienu pasākumi

Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, Ludzas novads saposts svētku tematikā. Gan pašvaldība, gan iestādes ir pacentušies, lai radītu īpašu svētku noskaņu novada iedzīvotājiem un viesiem. Pie dekoriem ir piedomāts un tas ir daudzu cilvēku veidots kopdarbs, katrai detaļai ir sava nozīme. Tāpat viscaur novadā Lieldienu brīvdienās plānoti dažādi pasākumi un aktivitātes katrai gaumei. 

Ludzas pilsētā šī gada Lieldienu rotājumu tematika un to izvietojums atšķiras no pērnā gada veikuma. Kā stāsta Ludzas novada pašvalības Būvvaldes arhitekte Darja Koževnikova, tad kopumā pilsētā izveidotas četras ekspozīciju vietas. Tradicionāli, svētkiem tika dekorēts Domes un Ludzas Vecpilsētas laukums. Tāpat šogad izrotātas divas jaunas vietas: Mazā Ludzas ezera pludmale “Radziņš” un šūpoļu kabata Mazā Ezerkrasta ielā, pilnveidojot tik iecienīto promenādi, kas pēc pontonu tilta būvniecības palika par vēl populārāku pastaigu vietu. Papildus tam, pilsētā izvietoti pieci apsveikumu stendi ar sirdsmīļām bildēm un sveicieniem svētkos.

 

 

“Šogad pilsētas rotāšanas koncepcijas pamatā bija izvelēts ziedu un augu motīvs, kā jaunas dzīves simbols, kas nāk mūsu sirdīs Lieldienu laikā, dāvinot pavasarīgu prieka sajūtu. Priecē tas, ka pilsētas svētku noskaņas radīšanā iesaistījās tik kupls cilvēku skaits, tas nudien piešķir īpašu draudzības un saliedētības garu! Mākslas skolas jaunāko grupu audzēkņi apzīmēja dekoratīvās preskartona olas, kas rotā krāsainos foto rāmjus. Savukārt, Mākslas skolas vecākā grupa ļoti drosmīgi un radoši apgleznoja Lieldienu olas pie Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, papildinot skvēra aleju, kur Bērnu un jauniešu centra audzēkņi izrotāja kokus ar speciāli šīm gadījumam veidotiem mākslīgiem ziediem. Tāds bērnu un vairāku iestāžu radošais kopdarbs uzbur īpaši siltu atmosfēru pilsētas ielās” stāsta Darja. 

Arī citviet novadā, Kārsavas, Zilupes, Ciblas pusē un novada pagastos pie svētku rotājumiem ir ļoti piedomāts, tie ir dažādi skaisti dekori Lieldienu tematikā, kas ir gan ar roku apgleznoti, gan veidoti no koka. 

Attēlā: Lieldienu dekori pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes aģentūras “Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžas” .

Kārsavā izvietoti baneri, kas veidoti olu formā. Šis dekora variants ir arī ilgstspējīgs, pēc vairākiem gadiem attēlus var mainīt, pielāgojot konkrētai svētku tematikai.  

“Lieldienu noformējums Kārsavas pilsētā tika veidots pēc sajūtām. Pamatelements ir ola, uz kuras grafiski ir attēloti Lieldienu fragmenti. Viss ir dažādi un koši!” ar savu radošo veikumu dalās Kārsavas pilsētas noformēšanas mākslinieks Jānis Stepkāns. 

Arī iestādes ir parūpējušās par svētku sajūtu, piemēram, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas logus rotā bērnu veidotas vitrāžas. 

Novēlam Jums košus un iedvesmas bagātus svētkus, lai jauka svētku pastaiga un interesantas brīvdienas! 

Lieldienu svētku pasākumu programma lieliskām un prieka pilnām svētku brīvdienām Ludzas novadā:

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto:  Iveta Ladusāne, Jānis Stepkāns, Dainis Poikāns, Jana Dukaļska, pašvaldības iestādes. 

 

 

coloring.cool