LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Ludzas novads tika pārstāvēts “Uzņēmēju dienās Latgalē 2017”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latgales plānošanas reģiona rīkotā izstāde “Uzņēmēju dienas Latgalē” šogad 15. un 16. septembrī norisinājās Daugavpilī. Pasākumā ar stendiem piedalījās 11 Latgales novadi un vairāk nekā 170 uzņēmumi. Izstādē tika pārstāvēts arī Ludzas novads.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns pastāstīja, ka Biznesa foruma pirmā daļa bija veltīta nodokļu jautājumiem. Tika rīkota diskusija par to, kā ar nodokļu instrumentiem stimulēt Latgales ekonomiku. Uzņēmēji norādīja, ka nodokļu reforma sākotnēji solīja daudz labumu, tomēr kopumā tā ir neizdevusies, jo grāmatvedība ir nevis kļuvusi vienkāršāka, bet gan sarežģītāka, kā arī daļa no nodokļiem ir palielināta. Foruma otrajā daļā tika runāts par to, kā stiprināt savu eksportspēju. Tika apskatītas tādas tēmas kā eksporta kredītu garantijas, Latvijas ekonomikas aktualitātes un prognozes, kā arī preču loģistikas iespējas. Savukārt biznesa foruma noslēgumā dažādu valsts institūciju vadītāji klāstīja to, kā turpmāk darbosies ieviestais princips “Konsultē vispirms”.

Ludzas novada stendā divas dienas savu produkciju un pakalpojumus prezentēja piecu uzņēmumu pārstāvji. Īsumā par šiem uzņēmumiem.

Ludzas Amatnieku centrs (LAC) aicina apgūt senos arodus, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Apmeklētājiem gids stāsta par seno latgaļu dzīvi, tikumu, darba un amatu tradīcijām, senajām zināšanām un prasmēm, iepazīstina ar Latgales novadu tautas tērpa vēsturi un īpatnībām.  Centrā darbojas prasmju skola, meistardarbnīcas, latgaliešu ēdienu skola. LAC ir zīmes “Latviskais mantojums” laureāts,

Uzņēmums LAT COSMETICS SIA atrodas Ludzā. Tajā tiek ražota unikāla kosmētika uz Latgales ezeru dūņu bāzes.

Ludzas novada tūrisma informācijas centrs piedāvā informāciju tūristiem vairākās valodās, plašu programmu klāstu tūristu grupām, ģimenēm un arī speciāli veidotās (pielāgojot individuālām interesēm).

SIA “Modes salons ”LAGU”” no Kārsavas sniedz individuālus modelēšanas, šūšanas pakalpojumus klientiem, modelē un šuj kolektīvos tērpus, šuj aksesuārus, somas un apavus, veido savas tērpu kolekcijas.

Ciblas novada SIA Felicianovas rūpnīca “Polimērs” veiksmīgi darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Uzņēmumā tiek ražotas polietilēna caurules meliorācijai, ūdensvadiem, kanalizācijai, elektrokabeļiem, polietilēna plēve, izstrādājumi no polietilēna un plastmasas, laivu piestātnes, plosti, vieglie tilti, žogi un nožogojumi, siltumnīcu karkasi u.c. produkcija.

Izstāde “Uzņēmēju dienas Latgalē” kļūst par tradicionālu pasākumu, kas ļauj apmeklētājiem iepazīties ar vietējo uzņēmumu plašo piedāvājumu un lepoties ar Latgalē saražoto. Savukārt uzņēmumiem ir iespēja iepazīstināt ar savu produkciju un pakalpojumiem apmeklētājus no visa Latgales reģiona, uzzināt jaunumus par aktuālām tēmām biznesa forumā, izmantot tīklošanās iespēju, tiekoties ar citiem reģiona uzņēmējiem, valsts amatpersonām un pašvaldību pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

A. Meikšāna un SIA “Modes salons ”LAGU”” foto

coloring.cool