LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
23°C
 
A A A

Ludzas novads gardēžiem!

EU&ENPI_LV-ENcolor

Ludzas novada pašvaldība piedalās Eiropas Savienības finansētajā projektā „Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” (Nr. LLB-2-266) BELLA CUISINE, kura mērķis ir uzlabot kulināro pakalpojumu servisu Latgalē un Vitebskas reģionā (Baltkrievija), veicināt tradicionālās virtuves attīstību.

Kulināro mantojumu raksturo reģionālie no vietējiem resursiem gatavotie ēdieni un produkti, līdz ar to gardēžu tūrisms varētu veicināt Latgales lauku atlabšanu un tālāku attīstību.

Projektā plānota 30 Latgales reģiona ēdināšanas uzņēmumu dalība. Šī gardā projekta partneri Latvijas pusē ir Krāslava, Dagda un Rēzekne, vadošais partneris – Aglonas novada dome. Savukārt no Baltkrievijas projektu īstenot palīdz partneri no Polockas, Lepeļas, Glubokoje, Verhņedvinskas un Mioriem.

Uzaicinājumam pievienoties projektam no Ludzas novada atsaukušies 6 uzņēmēji – 2 jau esošie kulinārā mantojuma tīkla dalībnieki – kafejnīca „Kristīne” un Ludzas amatnieku centrs, kā arī kafejnīca-restorāns „Eglīte”, SIA „Ariols”, viesu māja „Aizupmājas” un Mārīte Lipska (mājražotāja).

Jau jūnija beigās mūsu uzņēmēji piedalīsies informatīvajā seminārā Polockā kopā ar Vitebskas reģiona ēdināšanas uzņēmumu pārstāvjiem un Eiropas tīkla koordinatoru no Zviedrijas. Oktobrī sāksies apmācības, kas notiks 3 tēmās: „Galda klāšana un viesu uzņemšanas kultūra”, „Kulinārā mantojuma ēdieni, receptes, ēdienu noformējums un pasniegšana”, „Komunikācijas psiholoģija”. 2014. gada maijā paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Gotlandes reģionu Zviedrijā. Informācija par mūsu uzņēmumiem tiks ievietota kopējā kulinārā mantojuma tīkla brošūrā. BELLA CUISINE popularizēšana notiks 3 tūrisma izstādēs: „Balttour” Rīgā, „Otdih” Minskā un „Otdih bez granic” Sanktpēterburgā.

Projekta ietvaros notiks 4 festivāli ar kulinārā mantojuma tematiku. Pirmais notiks jau pavisam drīz, 20. jūlijā Rēzeknē.

Ludzas novada pašvaldības kopējais projekta budžets ir 24 250,00 EUR, 90% no šīs summas sastāda Eiropas Savienības finansējums.

 Šo projektu finansē Eiropas Savienība

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma. Projekta kopējais budžets: 483 195,05 EUR. No šīs summas  90% – 434 875,54 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

Anita Mortuzāne, projekta vadītāja

coloring.cool