LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 16. oktobris
Daiga, Dinija
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāta Itas Kazakevičas piemiņai veltīta izstāde

Dzīva vien paliks

Tavas dvēseles skanošā stīga

Tautas Atmodas lāpā

Tava atstātā gaisma.

Tā par Itas personības lielo un gaišo starojumu raksta viņas laikabiedre dzejniece Irēna Folkmane.

2018. gada 11. aprīlī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta izstāde, kas veltīta Itai Marijai Kozakevičai – izcilai XX gadsimta 90-to gadu latviešu politiķei, pirmajai atjaunotās Latvijas Poļu savienības priekšsēdētājai.

Izstādes sagatavošanā autori izmantoja materiālus no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, no Latvijas Poļu savienības arhīviem, no A. Melnalkšņa grāmatas “Zvaigznei tikai stunda” (2004.g.).

Izstādes atklāšanā piedalījās:

Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Jevgēnija Kušča, Latvijas Poļu savienības (LPS)  valdes locekle, priekšsēdētāja vietniece Bernadeta Geikina – Tolstova, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas audzēknes Ieva Puzirevska un Agrita Fjodorova.

Izstādes atklāšanas laikā Ludzas galvenās bibliotēkas bibliogrāfe Viorika Vasilovska īsumā iepazīstināja visus klātesošos ar Itas Kozakevičas dzīves gājumu.

Savās atmiņās par Atmodas laiku un tikšanos ar Itu Kozakeviču dalījās Anita Sergejeva.

“Par to, ka tieši ludzāniešiem ir iespēja apmeklēt un apskatīt šo ļoti vērtīgo un interesanto izstādi ir jāpateicas LPS Ludzas nodaļas biedriem un to aktivitātei,” – šo domu savā uzrunā akcentēja Jolanta Strogonova, Ludzas poļu biedrības priekšsēdētāja.

Liels paldies par izstādes praktisko noformēšanu un iekārtošanu Ludzas Novadpētniecības muzeja kolektīvam. Par pasākuma raito vadīšanu pateicamies Valērijam Dzevaltovskim.

Aicinām Ludzas novada iedzīvotājus un viesus apmeklēt izstādi, kas darbosies līdz 2018. gada 18.maijam.

Latvijas Poļu savienības

Ludzas nodaļas valde

coloring.cool