LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
21°C
 
A A A

Skatītāju simpātijas – Ņukšu amatierteātrim

Jau otru gadu pēc kārtas starpnovadu skeču parādē skatītāju simpātiju balvu izpelnās nelielais Ņukšu dramatiskais kolektīvs (režisore Aijas Lipovska). Šoreiz – ar skeču “Kū tu gudram padareisi”.

Skeču parāde “Smejies vesels” notiek jau septīto reizi. Festivāls tradicionāli tiek rīkots Pildas Tautas namā, un to organizē TN vadītāja Olita Baklāne kopā ar savu uzticamo palīgu komandu. Skatītāju šai pasākumā ir daudz, jo visi zina, ka dabūs kārtīgi izsmieties un svētdienu pavadīs labā noskaņojumā.

Arī šoreiz, 26. marta pēcpusdienā, Pildā pulcējās kupls pulks aktieru un līdzjutēju. Ludzas novadu pārstāvēja 4 kolektīvi: Pildas TN “Vysaidi”(rež. O. Baklāne), Istras TN “Ne zolotaja molodjož”(J. Kazjuļenoka), Ņukšu TN dramatiskais kolektīvs (A. Lipovska), amatierteātris “Isnauda” (E. Obrumāne). bija pieteikušies, bet aktiera slimības dēļ neuzstājās nirzānieši.  Uz skeču parādi vienmēr ierodas Blontu amatierteātris “ADUKS” (rež. V. Orlovska).  Šoreiz interesantu programmu bija atveduši Rēzeknes novada teātri no Ratniekiem (V. Jeršova), Kaunatas (N. Vasiļjeva), Audriņiem (T. Smirnova).

Gadu gaitā izkoptas noturīgas tradīcijas: skečs nepārsniedz 10 minūtes, skatītāji var balsot par savu simpātiju, balsu skaitīšanas laikā skatītājus priecē deju grupas. Šoreiz tie bija divi meiteņu kolektīvi: Istalsnas “Ūgys” (S. Brokāne) un Pildas “Ritms”(S. Duzinkeviča).

Pieredzējušie skatītāji zina sava novada aktierus jau labi pazīst un zina arī katra kolektīva rokrakstu. Istrēniešiem allaž ir izcili tērpi un enerģētiski jaudīgs priekšnesums, Ņukšu kolektīvā ar pārliecinošu tēlojumu pēdējos gados iepriecina brāļi Šromi, detalizēti izstrādāts un humorpilns parasti ir pildāniešu priekšnesums, Blontu kolektīva izrādēs sadzīviskie konflikti tiek rādīti ar krietnu ironijas devu. Isnaudas režisore šoreiz pati bija sagatavojusi monoizrādi.

Viesu parādīto skeču tematika bija visdažādākā: aplausus izpelnījās populārās multfilmas Maša pēc 20 gadiem, kaunatieši savukārt pasmējās par mūsdienās tik aktuālo problēmu, kad sarunas ara radiem un draugiem aizstāj viedtālrunis, mūžīgi apsmaidīto blondīņu tēmu bija izvēlējušies viesi no Ratniekiem.

Divas stundas paskrēja nemanot. Programmu pārdomāti vadīja Olita Baklāne un Jeļena Ševcova. Pasākums, kā vienmēr, labi noorganizēts, ritēja raiti un labā noskaņojumā. Noslēgumā pateicības vārdus teica Edgars Mekšs, Karīna Demko–Senkāne un Pēteris Trukšāns.

– Ceru, ka līdz 10 gadu jubilejai skeču parāde kļūs vēl daudzveidīgāka. Rīkosim to arī turpmāk, – apsolīja Olita Baklāne.

Vanda Žulina

Vairāk fotomirkļu no pasākuma – Foto galerijās

coloring.cool