LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Sunny
16°C
 
A A A

Pasniedz Ludzas novada pašvaldības Pateicības rakstu

Šodien, 20. maijā, pasniegts Ludzas novada pašvaldības apbalvojums – Pateicības raksts Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Grebņevas I kategorijas RKP vecākajai inspektorei Ingai Matvejenko, par nesavtīgu palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem un nozīmīgu atbalstu Ludzas novada pašvaldībai. Atzinības rakstu pasniedza Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 3. vietnieks Valdis Maslovskis.

Pēc Krievijas Federācijas 2022. gada 24. februārī uzsāktā pilna mēroga militārā uzbrukuma Ukrainā, Latvijā sāka parādīties pirmie kara bēgļi. Ludzas novada pašvaldība viena no pirmajām sāka sniegt palīdzību Ukrainas pilsoņiem. Tika uzsākta sadarbība ar valsts pārvaldes institūcijām,uzņēmējiem un citiem novada iedzīvotājiem, veicot koordinētu atbalsta sniegšanu Ukrainas pilsoņiem.

Viens no pirmajiem soļiem ir apzināt cilvēkus, kuri ir gatavi iesaistīties palīdzības sniegšanā dažādos veidos. Kā viena no pirmajām, brīvprātīgi un bez atlīdzības, palīdzēt Ludzas novada pašvaldībai pieteicās Inga Matvejenko.

Ir jāatzīmē, ka pildot savus profesionālos dienesta pienākumus Valsts robežsardzē Ingai Matvejenko jau bija profesionālas un kvalificētas prasmes darbam ar ārzemniekiem, tai skaitā arī bēgļiem, kas bija liels ieguvums un atbalsts Ludzas novada pašvaldībai, lai operatīvi un kvalificēti tiktu sniegta palīdzība Ukrainas iedzīvotājiem.

Inga Matvejenko iesaistījās brīvprātīgo darbā, veltot lielu daļu sava brīvā laika gan no dienesta Valsts robežsardzē, gan no ikdienas ģimenes rūpēm. Pateicoties Ingas Matvejenko zināšanām un prasmēm tika sniegta palīdzība dažāda veida dokumentācijas aizpildīšanā, ikdienas komunikācijā ar vairākiem simtiem Ukrainas pilsoņu, kas bija pakļauti kara briesmām, lai pēc iespējas radītu viņiem drošuma un māju sajūtu uzturoties Ludzas novadā, kā arī izskaidrojot nianses, kas saistītas ar dokumentu noformēšanu, lai varētu uzsākt gan darba gaitas, gan saņemtu Latvijas Republikā noteikto materiālo atbalstu. Inga Matvejenko no marta sākuma ir sniegusi un pašlaik turpina sniegt nozīmīgu un kvalificētu atbalstu Ludzas novada pašvaldībai darbā ar kara bēgļiem no Ukrainas.

Sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 3. vietnieks Valdis Maslovskis

FOTO:  Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne
 

 

coloring.cool