Projektu aktualitātes
latlit

Šodien, 23. maijā, Ludzas novada pašvaldībā pulcējās projekta BrownReg dalībnieki un citi interesenti no Latvijas un Lietuvas, lai uzzinātu, ko darīt ar degradētām teritorijām, kā tās var izmantot nākotnē, kā arī, lai noskaidrotu un uzzinātu ko jaunu par degradēto teritoriju resursu otrreizēju izmantošanu.

Piesārņoto jeb degradēto teritoriju veidošanās un esamība ir viena no civilizācijas darbības sekām, kas negatīvi iespaido gan apkārtējo vidi, gan atstāj negatīvu iespaidu uz pašu cilvēku, kā piesārņojuma tiešo radītāju. Šādu teritoriju rašanās strauji attīstījās pagājušajā gadsimtā un turpinās joprojām.

Pasākums tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta “Inovatīva degradēto teritoriju reģenerācija pārrobežu reģionu ilgtspējīgai attīstībai” (BrownReg, Nr. LLI-325) ietvaros.

Kopējās projekta izmaksas ir 753 748.03 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 640 685.80 EUR. Šis raksts sagatavots ar Eiropas Savienības atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Ludzas novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. Vairāk par projektu….