LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Ludzas novada NVO saņems finansiālu atbalstu no pašvaldības

Ludzas novada pašvaldība augsti vērtē ikvienu nevalstisko organizāciju, kas darbojas novadā un veicina tā iedzīvotājus būt sabiedriski aktīviem. Pašvaldība jau vairākus gadus sadarbojas ar biedrībām: sniedz konsultācijas, palīdz risināt organizatoriskus jautājumus, veic iedzīvotāju informēšanu, piešķir transportu un finansējumu, izsludina mazo kultūras projektu konkursu.

Gatavojot pašvaldības budžeta projektu 2018. gadam, biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas tika aicinātas pieteikties pašvaldības finansiālā atbalsta saņemšanai – iesniegt savu aktivitāšu plānu un nepieciešamā atbalsta summu. Šobrīd novadā ir reģistrētas 44 biedrības, pieteikumu atbalsta saņemšanai iesniedza 21 organizācija uz kopējo summu 8560 EUR.

23.janvārī pašvaldības vadība aicināja lielāko un aktīvāko biedrību pārstāvjus uz tikšanos, lai pārrunātu atbalsta piešķiršanas kritērijus un apmēru. Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs informēja sanāksmes dalībniekus, ka 2017. gadā biedrību lokālajām aktivitātēm tika piešķirts finansējums 3880 EUR apmērā. Šogad šim mērķim pašvaldības budžetā paredzēts rezervēt līdzekļus 4 tūkstošu eiro apmērā. Plānots divu veidu atbalsts sabiedrības iniciatīvām:

  • līdzfinansējums projektu īstenošanai;
  • finansējums biedrību aktivitātēm.

Domes priekšsēdētājs paskaidroja, ka finansējuma visiem pieteiktajiem pasākumiem nepietiks, tādēļ nepieciešams vienoties par tā sadalījumu. Sapulces dalībnieki izlēma, ka būtu lietderīgi ieplānot pašvaldības budžetā pa 300 EUR katrai organizācijai šogad ieplānoto pasākumu īstenošanai atbilstoši iesniegtajiem pieteikumiem. Galīgo lēmumu par šo jautājumu pieņems domes deputāti, apstiprinot pašvaldības budžetu.

Ņemot vērā to, ka NVO projektu konkursos biedrībām jāiztur liela konkurence, un aktivitātes jāparedz reģionālā un valsts līmenī, E. Mekšs ierosināja nākotnē izveidot pašvaldības fondu biedrību projektu atbalstam. Nevalstisko organizāciju pārstāvji piekrita, ka tas būtu ļoti labs pasākums, un tādējādi tiktu atbalstītas sabiedrības iniciatīvas tieši lokālā līmenī.

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool