LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
20°C
 
A A A

Ludzas novada mazpulcēni piedalījās Latvijas mazpulku nometnē Jaunpilī

Šogad lielā mazpulku vasaras nometne ”Visu daru es ar prieku” noritēja Jaunpilī no 17. līdz 21. jūlijam. Nometnē piedalījās aptuveni 300 mazpulcēni no visas Latvijas.

Pildas pamatskolas mazpulka vadītāja Daina Novika pastāstīja par pasākuma norisi.

11 Ludzas novada mazpulcēni no 752. Ludzas mazpulka un Pildas pamatskolas mazpulka piedalījās biedrības “Latvijas mazpulki” organizētajā vasaras nometnē “Visu daru es ar prieku”.

Uzreiz pēc nometnes atklāšanas visi dalībnieki devās svinīgajā gājienā uz Jaunpils pili. Tur mazpulcēniem bija iespēja iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru, izmantojot mobilo aplikāciju. Mazpulku vadītājiem bija tikšanās ar Jaunpils novada pašvaldības pārstāvjiem. Dienas noslēgumā mazpulcēni sacentās spēlē “Es mīlu tevi, Latvija!”.

Otrdien vecākie nometnes dalībnieki devās pieredzes apmaiņas braucienos uz lielākajiem Jaunpils uzņēmumiem: “Līva”, kas ražo dažādus koka izstrādājumus, zemnieku saimniecību “Joži” un Buļļu sēklas staciju. Jaunākie devās ekskursijā uz Jaunpils pili, kur iesaistījās Mazo mūciņu programmā – piemērīja viduslaiku tērpus un uzspēlēja dažādas to laiku spēles, kā arī piedalījās Lauku konsultāciju biroja organizētajās radošajās darbnīcās. Dienas noslēgumā neizpalika tradicionālā nakts trasīte.

Trešdien visi nometnes dalībnieki devās ekskursijā pa dažādiem kultūrvēsturiskajiem objektiem. Lestenē mazpulcēni uzzināja par vietējās baznīcas neparasto vēsturi, Džūkstes pasaku muzejā par Anša Lerha-Puškaiša dzīvi un viņa ieguldījumu folkloras mantojuma saglabāšanā. Jaunmoku pilī mazpulcēni apmeklēja meža muzeju un iepazinās ar pašas pils vēsturi, degustēja dažādas zāļu tējas, rožu ievārījumu un sīrupu, arī paši ievāca savu ārstniecības augu tēju izlasi. Kaives dižozola pakājē bija tikšanās ar dižkoku pētnieku Jāni Eniņu, kurš mazpulcēnus iepazīstināja ar ozola stāstu. Dienas noslēgumā visi nometnes dalībnieki pulcējās Jaunpils parka estrādē, kur noritēja “Talantu šovs”.

Ceturtajā nometnes dienā mazpulcēni nelielās grupās devās pārgājienā.  Galapunktā – Struteles muižā – visi dalībnieki vienojās kopīgās dziesmās. Nometnes noslēguma balli Jaunpilī ievadīja polonēze.

Pēdējā nometnes dienā mazpulcēni vēroja ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus un uzfilmēja kopīgu video (skatāms ŠEIT vai zemāk). Noslēguma pasākumā katra grupiņa attēloja kādu notikumu no nometnes dzīves, un katrs mazpulcēns saņēma apliecinājumu par dalību nometnē.

– Laiks mūs visus lutināja, nometnes laikā lija tikai īslaicīgi, stāsta Daina Novika. Uz tikšanos nākamajā nometnē “Visu daru es ar prieku”!

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

Video

coloring.cool