LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly clear
20°C
 
A A A

Ludzas novada “Maxima” veikalos saziedotie līdzekļi palīdzēs nokomplektēt 33 pārtikas pakas

Ludzas novada iedzīvotāji veikalu tīkla “Maxima” izvietotajās ziedojumu kastītēs no februāra līdz aprīļa beigām saziedojuši 280,85 latus labdarības projektā “Paēdušai Latvijai” iesaistīto ģimeņu atbalstam.

Šī naudas summa ir pietiekama, lai iegādātos 33 pārtikas pakas un palīdzētu ekonomiskās krīzes skartajām ģimenēm.

“Lai arī kādam varētu šķist, ka šī summa nav ievērojama, palīdzību saņems vairāk nekā 30 ģimenes, kur vecāki mēnesi varēs pievērsties galvenajam uzdevumam – darba meklējumiem – un būt pārliecināti, ka bērniem būs, ko ēst,” saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kopš projekta “Paēdušai Latvijai” uzsākšanas palīdzību jau lūgušas 17 826 ģimenes jeb vairāk nekā 69 tūkstoši iedzīvotāju. Vidēji dienā labdarības organizācija Ziedot.lv un sadarbības partneri saņem 63 lūgumus palīdzēt. Pārtikas pakas jau saņēmušas 12 594 ģimenes. No 2009. gada rudens “Paēdušai Latvijai” saziedoti 268,2 tūkstoši lati, no kuriem pa labdarības tālruni 90006484 ziedoti 117 757 lati, portālā Ziedot.lv – 78 560 lati, pārtikas veidā – gandrīz astoņi tūkstoši latu, bet “Maxima” veikalu tīklā izvietotajās ziedojumu kastītēs – 64,2 tūkstoši latu.

“Paēdušai Latvijai” vienai ģimenei mēnesī piešķir pārtikas palīdzību 12 kilogramu apjomā, un šajā pakā ietilpst putraimi, grūbas, rīsi, griķi, auzu pārslas, pelēkie zirņi, makaroni, milti, eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons, maize un tēja. Vienas šādas pārtikas pakas vērtība ir vidēji 8,5 lati. Līdz šim saziedotās pārtikas svars ir 21,4 tonnas un tās vērtība sasniedz 7829 latus. Pārtikas pakas visā Latvijā palīdz izdalīt 56 organizācijas un 700 brīvprātīgo visā Latvijā.

Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv pārtikas programma krīzes skartām ģimenēm, lai sniegtu atbalstu ikdienas pārtikas nodrošināšanā. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem un krīzes laika bezdarbniekiem, kuriem beidzas bezdarbnieka pabalsts, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ nav atrasts.

Ziedot.lv aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu, atbalstīt projektu “Paēdušai Latvijai,” izmantojot “Maxima” veikalu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, kā arī ziedot portālā www.paedusailatvijai.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu. Uzņēmumi aicināti arī ziedot pārtiku.

coloring.cool