LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

Ludzas novada dome lūdz valdību izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar plūdiem

Šodien, 28. augustā, tika sasaukta Ludzas novada domes ārkārtas sēde. Darba kārtībā – jautājums par ārkārtas situācijas izsludināšanu Ludzas novadā sakarā ar smago situāciju lauksaimniecībā. Gandrīz divas diennaktis ilgušo lietavu rezultātā Ludzas novada teritorijā ir applūduši lauksaimniecības kultūru sējumi un stādījumi, applūdinātas dzīvojamās mājas un nedzīvojamās ēkas.

Domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs informēja, ka Ludzas novada teritorijā patlaban neesot lielu problēmu ar ceļiem. Lielākie zaudējumi lietavu laikā nodarīti nevis pašvaldībai, bet privātpersonām, aizpludinot laukus, tādējādi radot lielu risku labības bojāejai. Turklāt zemkopjiem ir lieli zaudējumi ne tikai plūdu dēļ, bet var arī draudēt sankcijas par nespēju izpildīt iepriekš noslēgto līgumu prasības par produkcijas piegādi. Dabas stihija ietekmēs arī nākamā gada ražu. Ir arī nopietni zaudējumi lopkopjiem – cietuši sagatavotā siena un skābbarības krājumi.

Šobrīd vairākās vietās ūdens līmenis ir krities, tomēr atsevišķas teritorijas joprojām atrodas zem ūdens un ūdens līmenis ezeros pat turpina celties. Pašvaldība apzina dabas stihijas radītos zaudējumus – tiek apkopota informācija par izskalotajiem ceļiem un ietvēm, bojātajiem infrastruktūras objektiem, appludinātajiem tīrumiem un pļavām privātajā sektorā.

Ludzas novada domes deputāti nolēma lūgt Latvijas Republikas Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju Ludzas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā uz 2 mēnešiem saistībā ar ilgstošo lietavu radītājiem zaudējumiem.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool