LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

Ludzas novada Būvvalde informē par satelītantenu izvietošanu pie ēku fasādēm

Pirms izvēlēties satelīta signālu uztvērējus, Būvvalde atgādina, ka saskaņā ar Ludzas novada Teritorijas plānojumu 2013.-2024. gadam “Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 150.punktu Ludzas pilsētas teritorijā nav atļauta satelītantenu izvietošana pie ēku galvenajām (ielas) fasādēm.

Tāpēc Būvvalde atgādina, ka, pirms satelītantenas iegādes un uzstādīšanas nevajadzētu paļauties uz piegādātāju mutvārdu solījumiem, bet nepieciešams lūgt uzrādīt dokumentus, kas apliecina, vai, kur un kā drīkst izvietot satelītantenas.

Daudzdzīvokļu namos par satelītantenas ierīkošanu ir jāinformē ēkas citu dzīvokļu īpašnieki. Fasādes, jumts, skursteņi vai vēdināšanas lūkas ir kopīpašums, tāpēc katrs atsevišķā dzīvokļa īpašnieks ir līdztiesīgs lemšanā par visa nama ārējā izskata izmaiņām un jumta vai bēniņu daļas izmantošanu.

Par nodomu uzstādīt satelītantenu nepieciešams informēt arī mājas pārvaldnieku /apsaimniekotāju, jo ir gadījumi, kad satelītantenu uzstādītāji nodara bojājumus jumta konstrukcijām, skursteņiem un citiem mājas funkcionālajiem būvelementiem. 

Par nesaskaņotu un patvaļīgu satelītantenu uzstādīšanu uz ēkas jebkurā gadījumā atbildīgs būs šīs antenas īpašnieks, nevis pakalpojumu sniedzējs, antenas pielicējs vai pārdevējs.

Ja ēkas dzīvokļu īpašniekiem vai to daļai izdodas vienoties par kolektīvas satelītantenas ierīkošanu, tādu ieteicams izvietot uz ēkas jumta.

Neskaidrību gadījumā lūdzam konsultēties Ludzas novada būvvaldē, apmeklētāju pieņemšanas laikos (Pirmdienās un otrdienās no 10.00 līdz 17.00 (pārtraukums no 12.00 līdz 13.00)) vai zvanot 65707126.

Pilsētas apbūves noteikumos par satelītantenu uzstādīšanu – skatīt šeit:

https://www.ludza.lv/wp-content/uploads/2012/05/TIAN2.pdf