LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Clear
-4°C
 
A A A

Ludzas novada būvvalde aicina būvniecības ierosinātājus iesniegt būvniecības ieceri izmantojot būvniecības informācijas sistēmu (BIS)

Būvniecības informācijas sistēma (BIS) ir elektroniska vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, tiek uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi. Sākot ar 2017. gada 1. janvāri Būvniecības informācijas sistēmas BIS pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB). BIS darbību regulē 2015. gada 28. jūlija Ministru kabineta noteikumi Nr.438 “Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi”.

Ņemot vērā to, ka Būvniecības likuma pārejas noteikumos noteikts, ka no 2020. gada 1. janvāra BIS izmantošana būs obligāta ne tikai pašvaldību būvvaldēm, bet arī pārējiem būvniecības ierosinātājiem, Ludzas novada būvvalde aicina jau tagad būvniecības ierosinātājus  aktīvāk iesaistīties būvniecības informācijas sistēmas lietošanā, ietaupot resursus un samazinot būvniecības dokumentācijas izskatīšanai paredzēto laiku. Būvvalde norāda, ka jautājumu un neskaidrību gadījumā jebkurš interesents var vērsties BVKB īpaši šim nolūkam izveidotajā BIS lietotāju atbalsta dienestā.

Detalizētāka informācija:

https://bis.gov.lv/bisp/kontakti/bis-atbalsta-dienesta-kontaktinformacija

https://bis.gov.lv/bisp/news/privatmajas-buvniecibas-procesa-uzsaksanu-atvieglos-dokumentu-iesniegsana-un-saskanosana-elektroniski