LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas novada bērnu “Brīnumi” novērtēti starptautiskā līmenī

Saulkrastos noris 7. Starptautiskais bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss “Saules krasts – Brīnums”, kas notiek ik pārgadus. Šogad konkursa tēma – “Brīnums” emocionāli uzrunājusi 700 bērnus un jauniešus no 69 Latvijas un Lietuvas mākslas skolām un mākslas studijām.  Jaunākajiem izstādes dalībniekiem ir tikai 7 gadi, bet vecākajiem – 16 gadi.

Vizuālās mākslas darbus 30. janvārī vērtēja Starptautiska žūrija jaunie, Latvijas Mākslas Akadēmijā studējošie mākslinieki no Vācijas, Ungārijas, Horvātijas, Lielbritānijas, Portugāles, Čehijas, Igaunijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Čehijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas, Lietuvas, un Latvijas Mākslas Akadēmijas docente, grafiķe Ilze Lībiete, tekstilmākslinieks Vitolds Kucins, vides mākslinieks, dizaina grafiķis Juris Ivanovs, mākslas zinātniece Ieva Rosne, gleznotāja Baiba Apsīte, grafiķe Sofija Kurzere (Vācija), tēlniece Kristina Pozlerova (Čehija), stikla māksliniece Stanislava Prochazkova (Čehija), kā arī PA “Saulkrastu kultūras un sporta centrs” direktore Judīte Krūmiņa.
Konkursa “Saules krasts – Brīnums” žūrijas J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņiem piešķirtās ATZINĪBAS:
Glezniecībā 7-9 g.
Kirilam Smirotkinam (pedagogs – Ineta Zvonņikova)
Grafikā 7-9 g.
Justīnei Zavadskai (pedagogs – Inese Kaziniece)
Glezniecībā 10-12 g.
Iļjam Timofejevam (pedagogs – Inese Kaziniece)
Konkursa “Saules krasts – Brīnums” Latvijas Mākslas Akadēmijas “Erasmus” studenti – jaunie mākslinieki piešķīra DIPLOMU (glezniecībā 7-9 g.) J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēknei Keitai Ulasei (pedagogs – Iveta Ladusāne).
 

Ziņu sagatavoja
Svetlana Rimša,
sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool