Kultūra
Ludzas novadā atzīmē Tēva dienu

Tēvu diena Blontu PII

Piektdien, 9. septembrī, Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādē norisinājās tradicionālais Tēvu dienas pasākums, kas pulcēja tēvus, vectēvus, krusttēvus un ģimenes kopā. Pirmsskolas teritorijā kā lieli, tā mazi bija aicināti piedalīties kvesta spēlē, kur pēc fotogrāfiju kartes bija jāpilda visdažādākās aktivitātes.

Šoreiz stiprā dzimuma pārstāvjiem bija jāpielieto gan fizisks spēks, gan prāta spējas. Blontu dārziņa ģimenes ir stipras savā vienotībā, tāpēc, atbalstot vienam otru, visi uzdevumi tika izpildīti precīzi. Priecē tas, ka dalībnieku ar katru gadu kļūst arvien vairāk. Kas pierāda to, ka šis pasākums vienlaikus ir ne tikai svētku diena, bet arī lieliska iespēja aktualizēt tēva lomas nozīmīgumu ģimenē un plašākā sabiedrībā.

Foto atskats:

Tēva diena Blontos | 9.09.2022.

Tēvu dienas pasākums Ciblā

Tētis katram ir savs un tieši tāpēc viņš ir vislabākais, Tēva dienas pasākumā tika aicinātas ģimenes, lai vēlreiz to pierādītu un apliecinātu. Neskatoties uz lietaino laiku, atsaucās 5 ģimenes ar atraktīviem komandu nosaukumiem (D5, Spāks, Zeltiņi, Ašie truši, Sovejī), ieradās arī atbalstītāji. Pasākumā valdīja ģimeniska, sportiska un radoša gaisotne.

Pasākuma laikā ikviens varēja piedalīties stafetē “Tētis stiprinieks”, pīt bizes, pūst balonu un bumbiņu, spēlēt gaisa tenisu, veidot tēva portretu. Skanēja smiekli, varēja redzēt, cik ļoti bērni mīl savu tēti. Kārtējo reizi pierādījās tas, ka nav svarīgi uzvarēt, bet gan piedalīties.

Lai arī turpmāk ģimenes izbaudītu jaukus vakarus, kopābūšanas mirkļus, Ludzas novada pašvaldība sarūpēja dāvaniņas, kuras pie ģimenēm nonāca izlozes kārtībā.

Foto atskats:

Tēva diena Ciblā | 11.09.2022.

Tēvu dienas fotosesija, koncerts un radošās darbnīcas Ludzā

Jau tradicionāli, pēc biedrības Māmiņu klubs “Puķuzirnītis” iniciatīvas, tika rīkota Tēvu dienas fotosesija Ludzā. Pasākums, kā ierasti bijis pieprasīts, uzņemt kādu kadru atmiņai ieradās daudzi.

Šogad īpašu sveicienu tētiem sarūpēja aktraktīvie Ludzas novada bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki, aicinot ikvienu uz koncertu “Sveiks septembrī!” Ludzas Kultūras namā, kurā piedalījās Ludzas novada BJC pulciņi, pop un deju grupas. Tam sekoja aizraujošas radošās darbnīcas, kur varēja izgatavot kādu mazu dāvanu – īpaši apgleznots akmens, vīriešu pušķis mīļajiem un gādīgajiem tētiem, sevis veidota glezniņa, vai šļipste.

Pasākumu organizēja Ludzas māmiņu klubs “Puķuzirnītis” un Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs. Atbalsta – Ludzas novada pašvaldība.

Tēva diena Ludzā – Radošās darbnīcas | 11.09.2022. | Foto: Ligita Karvele

Tēva diena Ludzā – koncerts | 11.09.2022. | Foto: Ligita Karvele

Paldies pasākumu organizatoriem par idejām un to realizāciju, padarot svētku dienu jo īpaši aizraujošu un atmiņā paliekošu!

Informāciju sagatavoja:

Lauma Caune